Spis treści

BeReal to nowa aplikacja społecznościowa, która łamie stereotypy. Aplikacja BeReal zyskuje coraz większą popularność i to tylko potwierdza, że użytkownicy na nią czekali.

Aplikacja BeReal - Powiadomienie na telefonie
Aplikacja BeReal - Powiadomienie na telefonie

Nowa aplikacja - jak działa BeReal

Głównym założeniem aplikacji jest pokazanie naturalnego życia, czyli zrobienie zdjęcia tu i teraz. Użytkownik raz dziennie na swoim smartfonie o losowej porze otrzymuje powiadomienie, informujące o możliwości dodania postu. Podczas dwóch minut zdjęcie wykonuje przednia i tylna kamera. Jeśli fotografia nie zaspokoi oczekiwań, można próbę powtórzyć, ale na 24 godziny są tylko dwie szanse.

Udostępnienie postu w aplikacji BeReal
Udostępnienie postu w aplikacji BeReal

Co jest kluczowe! Dodane zdjęcie znika po 24h, można je oczywiście udostępnić w innych platformach, ale w BeRale nie można już do niego po tym czasie wrócić. Swoje archiwalne zdjęcia zobaczymy w sekcji Memories.

Sekcja memories
Sekcja memories

Od momentu powiadomienia do wykonania zdjęcia tak naprawdę nie można korzystać z aplikacji. Sekcja My Friends jest całkowicie zagaszona, a Discovery zablurowana. To celowy zabieg, by zmotywować użytkowników do działania.

Zablokowany widok w aplikacji
Zablokowany widok w aplikacji

Nowość, którą ma BeReal, a nie ma inna aplikacja społecznościowa to realmoji.

Za pomocą realmoji można zareagować na zdjęcia znajomych lub na publicznej osi czasu. Czym się różnią od popularnych emoji? Użytkownik musi zrobić selfie, które pokazuję tę emocję. Selfie można do woli zmieniać, więc nie należy się martwić, że jedna realmoji zostanie z nami na zawsze.

RealMojis w aplikacji BeReal

Aplikację BeReal w łatwy sposób można pobrać w sklepie Google Play i Appstore. Bez problemu i zmian działa na systemie Android i iOS.

Aplikacja BeReal - 3 razy BEZ

Hasło "3 razy bez" do tej pory kojarzyło mi się tylko ze zdrową kuchnią. Tym hasłem opisuje się dania bez glutenu, bez laktozy, bez cukru. Natomiast kiedy pierwszy raz usłyszałam o BeReal od razu pomyślałam, że ta aplikacja to takie social media 3 razy bez. Co dokładnie mam na myśli, wyjaśniam poniżej.

Bez wcześniejszej obróbki

Głównym celem aplikacji jest pokazanie codziennego życia bez masy filtrów. Dodać nowy posty można tylko za pomocą aparatu, nie można tak jak w innych aplikacjach social media wgrać wcześniej przygotowany materiał. Dzięki tej prostej funkcjonalności, a właściwie braku możliwości edycji mamy posty, które odwzorowują naszą codzienność.

Bez liczby followersów

W przypadku Instagrama, Facebooka czy Youtuba liczba fanów jest niewątpliwie pewnym wyznacznikiem jakości konta. Wiele osób żyje w przekonaniu "im więcej lajków tym lepiej" i bierze udział w niepisanym wyścigu o kolejny tysiąc followersów. BeReal nie chce takich rozgrywek u siebie. Liczbę znajomych można podejrzeć tylko na swoim koncie, a każde zaproszenie twórca musi zaakceptować.

Bez precyzyjnego scenariusza reklamowego

Na ten moment w aplikacji BeReal nie ma reklamy. Czy to oznacza, że influencerzy nie będą reklamować produktów w tej aplikacji? Na pewno treści sponsorowanych będzie dużo mniej, ale jest jedna możliwość. Aplikacja BeReal pozwala opublikować zdjęcie z opóźnieniem. Influencer nie musi więc nosić przy sobie 24/h produktu, który ma być zareklamowany. Może się do tego zdjęcia w pewien sposób przygotować. Swego rodzaju karą za opóźnienie jest brak możliwości oglądania zdjęć innych użytkowników do momentu publikacji postu i informacja przy poście po ilu godzinach został on dodany od powiadomienia.

Jak wygląda proces udostępniania zdjęć

Time to BeReal - takie powiadomienie aplikacja przesyła do swoich użytkowników raz dziennie. Po jej uruchomieniu zobaczymy zablurowane treści znajomych jak i w sekcji discovery. Odsłonią się dopiero po publikowaniu nowego postu. Jak go dodać? Ultra prosto.

Po kliknięciu batona "post a byreal" wyświetla się widok z aparatu telefonu. Na tym etapie można wybrać podgląd przedniej lub tylnej kamery. Do jednego zdjęcia można zapozować, drugie zaś wykona się z automatu. Całą publikację należy wykonać w ciągu dwóch minut.

Podczas publikacji można wybrać czy treści wyświetlamy tylko naszym znajomym, czy mogą je zobaczyć ludzie z całego świata.

To wszytko. Be real został dodany, teraz można przeglądać co słychać u znajomych i innych użytkowników, ponieważ ich posty zostały odsłonięte.

Podsumowując

Aplikacja BeReal w swoich funkcjonalnościach wróciła do początku świata social media. Brak przejaskrawionych treści, filmów i reklam ma za zadanie skrócić czas jej przeglądania. Twórcy zauważyli, że obecne aplikacje to straszne pożeracze czasu. Dlatego BeReal można przeglądnąć w kilka minut i szybko wylogować się z sieci.

Czy to chwilowa moda, czy nowa platforma społecznościowa użytkowników, dowiemy się za jakiś czas. Mi, choć czasem brakuje w niej filtrów 😉 bardzo podoba się ta forma i mocno jej kibicuje.

Brak czasu na obsługę profilu w Social Mediach?

Poprowadzimy fanpage Twojej firmy!