Czym jest Gwarancja Google?

Plakietka gwarancji Google  jest dostępna dla firm, które przeszły poprawnie cały proces weryfikacji i kwalifikacji Google za pośrednictwem usług lokalnych od Google.

Działa to na takiej zasadzie, że jeśli jesteś objęty Gwarancją Google, a Twoi klienci (którzy przyszli do Twojej firmy za pośrednictwem Google) nie są zadowoleni z jakości wykonanych usług, Google może zwrócić kwotę zapłaconą za wykonaną usługę. Poniżej znajdują się górne limity odszkodowań, które może wypłacić Google:

Stany Zjednoczone: 2000 USD
Kanada: 2000 CAD

Gwarancja Google jako miesięczna subskrybcja za 50 USD miesięcznie!

Kończy się właśnie etap, w którym wszystkie dostępne funkcje w Panelu Google Moja Firma są darmowe. Do teraz funkcja ta była tylko dostępna w przypadku reklamowania firmy poprzez Google Ads, ale Google zaczyna ją oferować za miesięczną opłatą do organicznych wyników - nie do reklam. Będzie to tzw. "ulepszony profil" z odznaką  Google Guaranteed, która będzie pojawiała się zarówno w profilu firmy jak i w pakiecie z wynikami lokalnymi.

Odznaka Google Guaranteed w profilu firmy w Google

Co obejmuje gwarancja Google?

Gwarancja obejmuje roszczenia do wysokości kwoty na fakturze za zlecenie do maksymalnego okresu obowiązywania gwarancji, ale... usługi muszą być rezerwowane za pośrednictwem usług lokalnych Google. Gwarancja Google nie będzie też obejmować dodatków ani przyszłych projektów, szkód majątkowych, niezadowolenia z ceny lub reakcji dostawcy ani anulowania.

Jak działa reklamacja?

Jeśli jeden z Twoich klientów złoży reklamację, Google skontaktuje się z Tobą, aby dowiedzieć się więcej na temat Twojego niezadowolenia. Ty - jako właściciel firmy, będziesz miał wtedy okazję naprawić sytuację z klientem. Po zbadaniu roszczenia Google podejmie decyzję w sprawie rozwiązania.

Kiedy Google Guaranted będzie dostępny w Polsce? 

Pytanie, czy w ogóle kiedykolwiek funkcja ta będzie dostępna w Polsce. Jeśli tak, to patrząc na obecny stan funkcji i to, jak długo czekamy na wszystkie udoskonalenia, które za oceanem są dostępne kilka czy kilkanaście miesięcy wcześniej, myślę, że rok 2022 - raczej nie wcześniej.