,,Usługi” w głównym widoku wizytówki firmy w Google

Od kilku dni możemy zauważyć, że wygląd wizytówek na urządzeniach mobilnych uległ małej zmianie, ponieważ Google umieścił w głównym widoku informację o usługach, które są realizowane przez firmę i zostały dodane w profilu firmy w panelu Google Moja Firma:

Zakładka usługi w wizytówce Google na urządzeniu mobilnym

Taki widok był już od bardzo dawna dostępny za oceanem, w końcu doczekaliśmy się go i w Polsce! Co ważne, wdrażając usługi do swojej wizytówki Google, możemy tym samym zwiększyć zainteresowanie użytkowników ofertą firmy i poprawić np. CTR na stronę lub zwiększyć ilość telefonów z zapytaniem o konkretną usługę.

Jak dodać Usługi do wizytówki firmy w Google?

Aby dodać oferowane usługi do swojej wizytówki wyświetlającej się w Google:

  1. Przejdź na stronę https://business.google.com/
  2. Zaloguj się na konto Google, na którym masz zweryfikowaną firmę
  3. Przejdź do zakładki ,,Usługi"
  4. Dodaj usługi.

Dodawanie usługi w panelu Google Moja Firma

Zakładka ,,Usługi" - co to jest?

Zakładka ,,Usługi" istnieje już baaardzo długo, ale na przestrzeni miesięcy czy też lat, przechodziła przez kilka różnych modyfikacji. Ostatnią taką poważniejszą zmianą w tej funkcji, która została wykonana końcem 2019 roku, było połączenie jej wraz z kategoriami firm w wizytówce Google. Od tego momentu, nie możemy dodawać dowolnych kategorii usług i są one takie same jak kategorie i podkategorie dodane w zakładce ,,Informacje" w panelu Google My Business. Oferowane usługi możemy już wypisać ręcznie, ale jest coraz to więcej tych, które możemy wybrać z podpowiadanych przez Google. 

Oprócz kategorii usług oraz nazw usług możemy dodać jeszcze informacje, takie jak opis długi na maksymalnie 300 znaków i informację o cenie.

Niestety, zakładka ta jest widoczna tylko i wyłącznie dla użytkowników na urządzeniach mobilnych.


Zakładki Usługi widoczne na smartfonie Iphone 8

E-book

Popraw widoczność swojej firmy w Mapach Google

Prowadzisz lokalną działalność? Koniecznie pobierz darmowy e-book, w którym pokażemy Ci, jak optymalizować wizytówkę Google, aby zdobyć nowych klientów.

Pobierz e-booka