W tym artykule przeczytasz:

Prowadzenie bloga firmowego ma ogromny potencjał. Aby jednak podjęte działania przyniosły rzeczywiste efekty, a nasz plan mógł się powieść, nie wystarczy jedynie założyć bloga, trzeba również odpowiednio o niego zadbać. W Internecie aż roi się od zapomnianych miejsc, gdzie niewiele się dzieje. Archiwalne wpisy, od kilku miesięcy a nawet lat, pozostają w niezmienionej formie, content nie jest aktualizowany, a na blogu nie pojawiają się żadne nowe posty, cały potencjał drzemiący w content marketingu idzie na marne.

Ciekawostka: Z przeprowadzonych badań wynika, że firmy B2B, które zdecydowały się na profesjonalne blogowanie, dzięki temu zdobywają miesięcznie o 67% więcej klientów. Podobnie jest z sektorem B2C, gdzie wskaźnik pozyskanych leadów poprzez prowadzenie bloga sięga nawet 88% - Zaskakujące, prawda?

E-book

Twórz blogposty, które pokocha Google

Prowadzisz bloga firmowego, ale Twoje artykuły nie cieszą się względami algorytmów? Pobierz darmowy e-book i sprawdź, jak oczarować Google Twoimi tekstami.

Pobierz e-booka

Popularność blogów firmowych

Internet, to dynamicznie rozwijające i zmieniające się środowisko. Codziennie pojawia się tutaj niezliczona liczba wpisów, uznawanych przez użytkowników za bardziej lub mniej wartościowe. Mnogość informacji, sprawiła, że internauci z większym dystansem podchodzą do udostępnianych treści, zaczęto selekcjonować publikowane wpisy pod względem jakości, stylu i przekazu. Zdecydowanie częściej wybierane są miejsca naturalne takie jak blogi branżowe, wartościowe fora internetowe lub wizytówki, gdzie użytkownicy mogą pozostawić własną opinię na temat danej firmy, usługi lub produktu.

Popularność zyskuje tylko wartościowy content, nastawiony przede wszystkim na rozwiązanie problemu użytkownika a nie jedynie reklamę 😊. Internauci oczekują wyczerpującej odpowiedzi na stawiane pytanie, która w wielu przypadkach wymaga specjalistycznej wiedzy w danej dziedzinie. Wypowiedzi ekspertów, publikowane na branżowych blogach firmowych są więc najbardziej pożądane i wzbudzają największe zaufanie.

Moc blogów firmowych
Moc blogów firmowych.

Domena i hosting

Aby móc prowadzić bloga, na samym początku będziesz musiał go oczywiście założyć. Jednym z kroków, na tym etapie, będzie wybór domeny i hostingu. Jak to zrobić by wybrać dobrze i nie żałować? Oto kilka ważnych porad.

Domena będzie Twoim własnym adresem, dzięki któremu ludzie będą mogli odwiedzić Twojego bloga, jest to przede wszystkim jego zarejestrowana i zarezerwowana nazwa w Internecie. Rejestracja domeny jest płatna, dodatkowo domenę należy co roku odnawiać.

Cena domeny uzależniona jest od jej nazwy i końcówki a także popularności zastosowanych słów kluczowych. Domeny regionalne są tańsze w utrzymaniu niż globalne np. com. Zależy to głównie zasięgiem nazwy i rozpoznawalnością.

Ciekawostka: LasVegas.com to najdroższa domena świata, jaka kiedykolwiek została sprzedana. Wyceniono ją na 90 mln $. Po raz pierwszy zarejestrowana została w 1997 roku. Abonenta zmieniła natomiast w roku 2005, po uiszczeniu opłaty wstępnej w wysokości 12 mln $. Co ciekawe, całość transakcji ma zostać sfinalizowana dopiero w roku 2040.

Jaką domenę wybrać?

Opisującą tematykę bloga lub nazwę handlową. Nazwa domeny powinna być łatwa w wymowie i krótka. Tak by można było w prosty sposób ją skojarzyć i zapamiętać. Plusem tego jest również fakt, iż nie będziesz miał trudności z podaniem tej nazwy innym, odbiorcy z pewnością Cię zrozumieją, nazwę zapamiętają i w wolnym czasie odwiedzą Twoją stronę.

Ważne jest również wartościowe rozszerzenie. Jeżeli decydujesz się na prowadzenie bloga o zasięgu ogólnopolskim wybierz końcówkę .pl, natomiast jeżeli chcesz prowadzić bloga ogólnoświatowo zdecyduj się na .com.

Hosting

Hosting możemy zobrazować sobie jako dużą szufladę, w której znajdą się wszystkie dane pochodzące z bloga, czyli publikowane treści, grafiki, komentarze, wiadomości e-mail i inne.

Wybierając hosting dla naszego bloga musimy skupić się na kilku ważnych kwestiach:

👉 Pojemność - Ilość miejsca jaką blog potrzebuje na swoje zasoby. Ważne aby liczba plików na serwerze nie była objęta limitem.
👉 Transfer - Ilość danych wysyłanych do czytelników. Im większy transfer tym mniejsze prawdopodobieństwo błędów czy innych problemów w działaniu bloga.
👉 Bazy danych - Jedna strona potrzebuje jednej bazy danych.
👉 Poczta - Możliwość utworzenia kont pocztowych w domenie bloga.
👉 Backup danych - W razie awarii lub utraty danych będziesz mógł przywrócić ostatnią wersję strony.
👉 Bezawaryjność i dostępność - uptime to procent określający czas w którym serwer działał bezawaryjnie w skali roku.
👉 Certyfikaty SSL - To niezmiernie ważny aspekt. Dają możliwość szyfrowania przesyłanych danych, dzięki czemu masz pewność że Twój blog jest bezpieczny a dane nie zostaną przechwycone. Obecnie posiadanie certyfikatu SSL jest koniecznością.

Jak zacząć pisać blog?

Założyć bloga nie jest trudno, zdecydowanie więcej uwagi wymaga jego efektywne administrowanie. Prowadzenie swojego bloga firmowego wymaga planu, wiedzy i zaangażowania. Twoje działania, od początku powinny zostać poparte analizą, która pozwoli osiągnąć lepsze efekty publikowanych treści. Co jest ważne i jak prowadzić bloga firmowego prawidłowo? Jak pisać bloga i prawidłowo optymalizować wpisy? Czytaj poniżej!

jak pisać blogi, wskazówki
O czym pamiętać pisząc bloga firmowego, wskazówki.

Tytuł wpisu

Chcesz efektywnie prowadzić bloga firmowego ale udostępniane przez Ciebie wpisy nie wzbudzają zainteresowania internautów? Dwoisz się i troisz, przygotowując długie artykuły, a liczba odwiedzających Twojego bloga stoi w miejscu? Z pewnością zastanawiasz się co zrobiłeś nie tak, przecież na Twoim blogu publikowane są tylko wyczerpujące, wartościowe artykuły tematyczne. Mam dla Ciebie radę - Zatroszcz się o tytuły, które mają wyszukiwania!

Nie wystarczy po prostu założyć blog i co jakiś czas udostępniać na nim krótki tekst. Aby rozpocząć przygodę z blogowaniem musisz wiedzieć, że aby efektywnie prowadzić blog będziesz musiał poświęcić mu sporo uwagi a tworzenie wpisu na bloga firmowego, od początku wymaga odpowiedniego planu. Przede wszystkim musisz zadbać, by temat, który wybierzesz był wyszukiwany przez użytkowników dzięki temu pozyskać odbiorców. Powinieneś pisać tak aby w tytule widniała wyszukiwana fraza. Najchętniej wybierane programy gdzie możesz sprawdzić liczbę wyszukiwań słów kluczowych to: Google Keyword Planer, Surfer SEO, Keywordtool, Semstorm, Senuto i inne.

Teksty skierowane do odbiorcy

Podstawowym krokiem w przypadku prowadzenia bloga firmowego i tworzenia dobrego contentu jest określenie grupy odbiorców. Warto od początku dokładnie zastanowić się do kogo skierowane będą publikowane wpisy i na jakiej reakcji czytelnika najbardziej Ci zależy. Pamiętaj, że jesteś ekspertem w danej dziedzinie, korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia udzielasz porady osobom, które z danym tematem zapewne mają niewiele wspólnego. Powinieneś pisać tak aby tworzona treść była zrozumiała i czytelna dla odbiorcy. Pamiętaj o używaniu prostego języka. Zagadnienia, które mogą być niezrozumiałe staraj się wyjaśnić jak najprościej. W ten sposób w pełni profesjonalnie podchodzisz do prowadzenia bloga firmowego, budujesz zaufanie odbiorcy, internauta trafiający na bloga czuje się komfortowo, otrzymując na dany temat wszystkich informacji jakich potrzebował.

Tylko wartościowe informacje

Bądź na bieżąco! Pisz o rzeczach ważnych w Twojej branży. Zadbaj o udostępnianie nowych informacji "na czasie". Staraj się systematycznie aktualizować wpisy, wzbogacać je o wartościowe dane, infografiki, wykresy czy zdjęcia. Zwróć uwagę na potrzeby czytelników, czy w komentarzach nie pojawiły się dodatkowe pytania lu sugestie dotyczące treści, jeżeli tak - warto wziąć je pod uwagę podczas optymalizacji oraz tworzenia nowych wpisów. Pozyskuj nowych odbiorców i ciesz się sukcesami blogowania.

Własny styl

Wykreuj własny styl dodawania i pisania postów na bloga firmowego. W ten sposób staniesz się rozpoznawalny. Internauci chętniej będą odwiedzać Twojego bloga nie tylko w celu zasięgnięcia większej ilości informacji ale również z czystej ciekawości tego, co nowego pojawiło się na blogu. Zadbaj o różnorodność stylów, aspekty wizualne przyciągające użytkowników i ciekawy język. Pamiętaj, że to właśnie Ty jesteś ekspertem w danej dziedzinie i masz dużą wiedzę, którą podczas blogowania chcesz przekazać innym, prowadź więc swojego bloga tak, by wzbudzał zainteresowanie czytelników i spełniał ich oczekiwania. W ten sposób możesz osiągnąć więcej.

Odpowiednia struktura tekstu

Tworząc wpis na bloga firmowego, musisz pamiętać, iż często aspekt wizualny jest znacznie ważniejszy niż sama treść. Atrakcyjna forma przedstawienia informacji zwiększa prawdopodobieństwo, że blog wzbudzi zainteresowanie a dzięki temu wpis zostanie przeczytany przez większą grupę odbiorców. W tekście, nie może więc zabraknąć podziału na akapity, wypunktowań, chwytliwych nagłówków, ciekawostek, pogrubień itp. Całość musi być nie tylko pełna wartościowych porad i wskazówek ale również odpowiednio się prezentować pod względem wizualnym. Zwróć więc uwagę na szczegóły, o których większość blogerów może nie pamiętać. Masz doskonałą okazję zachęcić czytelników aby odwiedzali Twój blog częściej 😉.

Stały kontakt z odbiorcą

Pisząc posty zwracaj się do odbiorcy. W ten sposób budujesz zaufanie i nawiązujesz relację. Dużą popularność w ostatnim czasie zyskuje Storytelling, czyli budowanie więzi z klientem poprzez opowiadanie historii. Technika ta, jest niezwykle skuteczna, jeżeli oczywiście umiesz ją właściwie wykorzystać. Pamiętaj, że dobrze skrojony storytelling nie działa doraźnie ale długofalowo. Udostępniony wpis nie buduje jedynie obrazu konkretnego produktu a wpływa na wizerunek całej firmy.

Czas publikacji i systematyczność

Podstawą działań każdego blogera jest systematyczność blogowania. Odpowiednia organizacja, dyscyplina oraz prowadzenie bloga systematycznie daje najlepsze efekty. Czy wiesz, że wpływ na to ile osób odwiedzi Twój wpis ma sam dzień tygodnia i cz kiedy zostanie opublikowany? Systematyczne działania i wpisy, które trafiają na Twój blog w określonym dniu i o określonej godzinie to ważny element content marketingu.

Z przeprowadzonych analiz wynika, że najlepszą godziną do publikacji nowych wpisów jest 9:00-11:00. Dzień publikacji zależał będzie od branży i tego co dokładnie chcesz przekazać, rekomendowanymi dniami tygodnia są jednak: poniedziałek, wtorek, środa i ewentualnie czwartek. W 80% przypadków, to właśnie w tym czasie odnotowuje się największą liczbę odwiedzin udostępnionych artykułów.

Nie zaleca się publikacji nowych wpisów w piątek, szczególnie w godzinach wieczornych. Wówczas większość osób chce odpocząć od pracy, wychodząc ze znajomymi lub relaksując się w swoim domu. Zdecydowana większość nie myśli o sprawdzaniu maili czy czytaniu ciekawostek w internecie. Chcemy odpocząć od monitorów i wybieramy spędzanie wolnego czasu zupełnie inaczej.

Użytkownik na pierwszym miejscu!

Pamiętaj, aby podczas blogowania jak najbardziej sprostać oczekiwaniom użytkownika. Zadbaj aby odwiedzając Twój wpis znalazł wyczerpującą odpowiedź na zadawane pytanie. Przygotuj listę haseł najczęściej zadawanych przez internautów, możesz sprawdzić fora i komentarze opublikowane na innych blogach w ten sposób otrzymasz zbiór informacji, które warto poruszyć. Zadbaj o to aby pisać tak, by dany temat został wyczerpany w 100%.

Połącz bloga z usługami Google

Aby móc odpowiednio analizować skuteczność na swoim blogu i publikowanych wpisów warto połączyć go z usługami Google tj. Google Search Console i Google Analytics.

W Google Search Console znajdują się narzędzia służące do indeksowania strony internetowej - w naszym przypadku bloga :). Dzięki odpowiedniej funkcjonalności, możemy sprawdzić konkretny adres url i dowiedzieć się czy roboty Google, mogą bez problemu zaindeksować daną podstronę, kategorię czy konkretny wpis na blogu. W skutek otrzymanego wyniku, jesteśmy w stanie szybko wychwycić zaistniałe problemy i skutecznie się ich pozbyć.

E-book

Twórz blogposty, które pokocha Google

Prowadzisz bloga firmowego, ale Twoje artykuły nie cieszą się względami algorytmów? Pobierz darmowy e-book i sprawdź, jak oczarować Google Twoimi tekstami.

Pobierz e-booka

Na czym polega indeksowanie?

Indeksowanie to dokładnie proces analizy przez Google adresów url, dostępnych w obrębie danej domeny. Dzięki temu, wyszukiwarka jest w stanie, w bardzo krótkim czasie wskazać wyniki odpowiadające danemu zapytaniu. Jeżeli dana podstrona nie została zaindeksowana, to nie będzie widoczna w wyszukiwarce Google.

Jak dodać stronę do Google Search Console?

 1. Zaloguj się do panelu GSC używając adresu e-mail, na który chcesz aby została zarejestrowana dana usługa (na jeden adres e-mail, można dodać wiele domen).
 2. Rozwiń listę widoczną po lewej stronie, wybierz “dodaj usługę”.
 3. Otrzymasz widok “wybierz usługę”, wybierz opcję nr. 2 - Prefiks adresu URL.
 4. Po wpisaniu adresu domeny, będziesz musiał potwierdzić, iż jesteś właścicielem domeny, będziesz mógł to zrobić poprzez przesłanie pliku HTML - sprawdź czy plik HTML przesłany został prawidłowo i kliknij “Zweryfikuj”.

Inne dostępne możliwości weryfikacji:

 • Dodanie tagu HTML do strony głównej witryny - jeżeli wybierzesz tę opcję, wyświetlony zostanie metatag, który należy skopiować i wkleić na stronę główną witryny - umieszczamy go w sekcji, przed pierwszą sekcją.
 • Google Analytics - Strona główna musi zawierać fragment kodu analytics.js lub gtag.js. Kod śledzenia powinien znajdować się w sekcjistrony. Aby dodać stronę do GSC tym sposobem musisz mieć uprawnienia do edycji w usłudze Google Analytics.
 • Menedżer tagów Google - Musisz użyć kodu kontenera. Musisz posiadać uprawnienia do możliwości publikacji w kontenerze Menedżera tagów.

Po wykonaniu konkretnej opcji, kliknij pole “Zweryfikuj”.

Nie sposób zapomnieć również o Google Analytics. To narzędzie, które pozwala na mierzenie ruchu na stronie internetowej czy blogu. GA dostarcza nam szczegółowych statystyk, dotyczących między innymi tego kto, z jakich urządzeń i konkretnej lokalizacji odwiedził naszą witrynę. Dowiesz się również w jaki sposób odbiorcy reagują na udostępniane przez Ciebie treści.

Jak dodać stronę do Google Analytics?

 • Zaloguj się na konto Google Analytics.
 • Wejdź w administracja.
 • W kolumnie Usługa, kliknij “dodaj usługę”.
 • Wybierz Sieć, ocena witryny” i kliknij dalej.
 • Uzupełnij dane tj. nazwa witryny, adres url, kategoria, strefa czasowa raportowania i kliknij utwórz.
 • Wygenerowany tag wklej w sekcji, przed pierwszą sekcją.

Aktualizacja starszych wpisów - dlaczego warto

Mało osób zwraca uwagę na starsze wpisy. W wielu przypadkach content sprzed kilku miesięcy, a nawet lat trafia w zapomnienie. Wpisy, co prawda widnieją na blogu firmowym jednak zupełnie nie wykorzystujemy ich potencjału, który - uwierz - jest wysoki, dlatego warto je optymalizować, bo dzięki temu możesz cieszyć się większą liczbą odwiedzin na blogu! 😉

Jak wykorzystać potencjał starszych wpisów?

Bardzo często, zdarza się tak, że stare wpisy, o których nie zawsze udaje nam się pamiętać, generują duży ruch na prowadzonym przez Ciebie blogu. Często, informacje w nich zawarte są nieaktualne lub wymagają uzupełnienia. Zdarza się również tak, iż wpisy te wyglądają niezbyt atrakcyjnie pod względem wizualnym, są źle zoptymalizowane, wymagają dodania grafik, zdjęć lub danych przedstawionych w formie wykresu - TO DOSKONAŁA SZANSA DLA CIEBIE - uatrakcyjnij i rozbuduj treść, dodaj niezbędne elementy i dobrze ją zoptymalizuj. Takie działanie sprawi, że udostępniony przez Ciebie kilka miesięcy temu artykuł zyska jeszcze większą popularność, co tym samym przełoży się na to iż cały blog oraz prowadzony biznes osiągnie większe zainteresowanie i popularność w sieci.

Jak znaleźć artykuł generujący ruch?

Dwoma doskonałymi narzędziami udostępnionymi przez Google, gdzie możesz sprawdzić ruch i skuteczność opublikowanych kilka lat czy miesięcy temu wpisów jest Google Analytics i Google Search Console. Poniżej przygotowałam dla Ciebie instrukcję jak to zrobić 👇.

Google Search Console:
 1. Zaloguj się do panelu.
 2. W pasku menu po prawej stronie wybierz - Skuteczność.
 3. Kliknij w zakładkę strony.
 4. Jeżeli chcesz sprawdzić dane pochodzące tylko z bloga przejdź do paska filtrów 👉 kliknij dodaj 👉 stronę 👉 wklej dokładny adres bloga.
 5. Sprawdź liczbę kliknięć.

Wyniki Google Search Console KS
Wyniki Google Search Console KS.

Google Analytics:
  1. Zaloguj się do panelu.
  2. W menu po prawej stronie kliknij - Zachowanie 👉 Zawartość witryny 👉 Wszystkie strony.
  3. W wyszukiwaniach zaawansowanych wpisujemy adres bloga.
  4. Otrzymujemy dokładne dane dotyczące odsłon, czasu spędzonego na stronie oraz wskaźnika odrzuceń.

Wyniki Google Analytics KS
Wyniki Google Analytics KS.

Optymalizacja wpisu

Nie wystarczy jedynie zacząć pisać. Publikując wpis w Internecie, musisz zadbać o jego widoczność w wyszukiwarce internetowej Google. Najbardziej pożądane jest uplasowanie się na pierwszej stronie w wynikach wyszukiwania, wówczas prawdopodobieństwo, iż internauta wybierze właśnie Twój wpis i blog jest największe. Lepsza widoczność generuje większy ruch 👉 większy ruch zwiększa prawdopodobieństwo zakupu 👉 to z kolei przekłada się na zyski.

O czym pamiętać tworząc artykuł zgodny z praktyką SEO?

 1. Wybierz temat o dużym zainteresowaniu społeczeństwa.
 2. Określ frazę główną, pod którą będziesz optymalizował wpis, sprawdź liczbę wyszukiwań.
 3. Określ długość treści - w porównaniu do konkurencji.
 4. Sprawdź częstotliwość i zagęszczenie występowania słowa kluczowego w dopasowaniu ścisłym (Exact Match) i dopasowaniu przybliżonym (Partial Match) - w treści, nagłówkach, altach i meta tagach.
 5. Zatroszcz się o umieszczenie w treści wyrazów powiązanych tematycznie - w realizacji tego zadania doskonale sprawdza się Surfer SEO, Content Editor 😊.
 6. Zastosuj linkowanie wewnętrzne prowadzące do oferowanych przez Ciebie produktów lub usług, a także do innych wpisów udostępnianych wcześniej w ten sposób zachęcisz użytkownika do zapoznania się z Twoją ofertą a w efekcie do zakupu.
 7. Aktualizuj i optymalizuj starsze wpisy, które generują ruch.

Budowanie Long Tail (długiego ogona)

Prowadzenie bloga to łatwy sposób budowania widoczności dla fraz wieloczłonowych czyli fachowo nazywanych przez specjalistów SEO fraz Long tail (frazy z długiego ogona). Są to frazy o mniejszej liczbie wyszukiwań jednak bardziej precyzyjnie określające intencje użytkownika. Jeżeli udzielimy odpowiedzi na tego typu zapytania istnieje bardzo duża szansa, że nasz wpis zyska wysoką pozycję w wynikach wyszukiwarki. Oto przykładowe frazy long tail z jakimi możesz się spotkać:

 • Jak ułożyć kostkę rubika - Jak ułożyć kostkę rubika metodą lbl,
 • Sposoby na odchudzanie - Skuteczne sposoby na odchudzanie dla kobiet,
 • Organizacja imprez - Organizacja imprez integracyjnych dla firm.

Potencjał słów kluczowych z długiego ogona jest naprawdę duży i zdecydowanie nie możesz ich bagatelizować. Dobra optymalizacja wpisów blogowych to świetna okazja na zbudowanie szerokiego zasobu takich fraz.

Newsletter

Newsletter to regularnie wysyłana korespondencja do czytelników bloga a także obecnych lub potencjalnych klientów. Celem realizacji mailingu jest nawiązanie pozytywnej i stałej relacji z odbiorcą a także (co oczywiste) zwiększenie sprzedaży produktów i usług. Newsletter dostarcza ciekawych informacji lub ciekawostek z danej tematyki a dodatkowo przypomina o tym, iż pojawił się nowy wpis na blogu i na co warto zwrócić uwagę czytając go takie działanie znacznie pomaga w prowadzeniu własnego bloga.

Dlaczego warto wysyłać newsletter?

 • Korzystasz ze spersonalizowanego kanału komunikacji. Dzięki newsletterowi możesz w prosty sposób dotrzeć do nowych odbiorców.
 • Docierasz do odpowiedniej grupy odbiorców.
 • Odbiorca otrzymuje wartościowy i unikalny content.
 • Budujesz bazę aktywnych i zaangażowanych czytelników.
 • Gromadzenie danych o klientach, m.in.
 • Budując listę subskrybentów i podsyłając im newsletter, docierasz do odbiorców zainteresowanych oferowanymi produktami lub usługami.
 • W newsletterze możesz poinformować odbiorców o nowościach w ofercie, promocjach itp.

To jeszcze nie koniec, więcej o newsletterach dowiesz się już niebawem w naszym kolejnym wpisie - Nie przegap tego.

A tak przy okazji - nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera aby dostawać więcej przydatnych informacji 😉

Content marketing a SEO

Prowadzenie bloga firmowego daje mnóstwo możliwości, które w efektywny sposób możesz wykorzystać w działaniach SEO, pozycjonując stronę czy budując autorytet i rozpoznawalność.. Jakie są korzyści wynikające z działań content marketingowych na własnym blogu?

 1. Możliwość umieszczania słów kluczowych, większe możliwości pozycjonowania konkretnych fraz.
 2. Możliwość dodawania linków w treści, linkowanie wewnętrzne do konkretnych produktów lub usług. zwiększenie widoczności asortymentu.
 3. Szansa pozyskania linków - o ile artykuł zostanie doceniony przez internautów.
 4. Możliwość publikacji filmików.
 5. Możliwość dodawania własnych, dobrze zoptymalizowanych treści.
 6. Zwiększenie rozpoznawalności marki poprzez publikowanie dobrze zoptymalizowanego contentu.
 7. Zwiększenie zaufania - blog buduje rozpoznawalność marki.
 8. Generowanie większych zysków ze sprzedaży produktów i usług.

Dlaczego warto prowadzić bloga firmowego?

Prowadzenie bloga firmowego niesie za sobą wiele korzyści. Internauci bardzo często chcą zasięgnąć opinii eksperta w danym temacie, ceniąc ją sobie bardziej niż przypadkowo znalezione wpisy. Blog firmowy daje możliwość dzielenia się własną wiedzą i doświadczeniem z innymi, co w wielu przypadkach staje się nieocenioną pomocą. Dlaczego warto prowadzić swojego bloga firmowego i jakie korzyści wynikają z blogowania?

 • Pozycjonowanie fraz long tail - możliwość zwiększania widoczności w google na frazy wieloczłonowe z mniejszą ilością wyszukiwań.
 • Budowanie wizerunku eksperta, kreowanie wizerunku lidera w branży - na swojego bloga wrzucasz jedynie specjalistyczną wiedzę, dzięki temu jesteś postrzegany jako specjalista w danej branży.
 • Uzupełnianie treści publikowanych w social media - na fanpage, wrzucane są zazwyczaj krótkie wpisy, na blogu masz szansę rozwinąć myśl i stworzyć wyczerpujący artykuł i dokładnie opisać dany temat.
 • Generowanie ruchu - systematycznie publikowane wpisy mają szansę zwiększenia ruchu na Twojej stronie internetowej.
 • Tworzenie więzi z klientem - klient postrzega Cię jako specjalistę, dzięki temu częściej do Ciebie wraca chcąc zasięgnąć porady eksperta a w efekcie być może nawet dokonać zakupu.
 • Budowa listy mailingowej - odbiorcy zainteresowani daną tematyką, chętniej zapisują się do firmowego newslettera, dzięki czemu będziesz mógł być z nimi w stałym kontakcie.

Prowadzenie bloga firmowego to realna szansa na promocję danego biznesu. Solidnie realizowany Content Marketing, jest obecnie jedną z najczęściej wybieranych form reklamy. Aby osiągnąć sukces blogowania, zadbaj o publikowanie wartościowych i dobrze zoptymalizowanych treści. Systematyczność i rzetelność podczas prowadzenia bloga a także czas publikacji wpisów. To wszystko przyniesie pozytywne efekty oraz korzyści dla Twojej firmy.

E-book

Twórz blogposty, które pokocha Google

Prowadzisz bloga firmowego, ale Twoje artykuły nie cieszą się względami algorytmów? Pobierz darmowy e-book i sprawdź, jak oczarować Google Twoimi tekstami.

Pobierz e-booka