Pozwól się znaleźć

Efektywną metodą na pozyskanie ruchu jest pozycjonowanie na wartościowe słowa kluczowe, dzięki którym użytkownicy będą mogli znaleźć witrynę w wynikach wyszukiwania Google. Im wyższa pozycja, tym większa szansa na wejście. Oczywiście nie jest to łatwe, ponieważ przy większości popularnych fraz mamy do czynienia ze sporą konkurencją. Należy mieć to na uwadze dobierając słowa kluczowe do pozycjonowania.

Problem z widocznością w wyszukiwarce Google?

Zdaj się na specjalistów z KS!

Kampanie AdWords

Bardzo skutecznym i szybkim sposobem na zwiększenie zainteresowania ofertą jest wykupienie płatnej reklamy AdWords. Poprawnie skonfigurowana kampania niemal gwarantuje relatywnie wysoką skuteczność i natychmiastowe efekty. Reklama jest wyświetlana w momencie jak ukończysz konfigurację i uruchomisz kampanię. Warunkiem jest jednak przedpłata. Google wyświetla reklamy AdWords w sieci wyszukiwania(czyli w samej wyszukiwarce Google), na stronach partnerskich w sieci reklamowej, a także na YouTube w postaci reklam multimedialnych, graficznych lub tekstowych. Możliwości pozyskiwania ruchu są szerokie.
Zaletą takiego rozwiązania jest wysoka skuteczność i szybkość. Jednak gdy kampania się skończy, witryna nie będzie już widoczna w sieci reklamowej. Kampania AdWords nie wpływa bezpośrednio na pozycję strony w wynikach organicznych. Można jednak zaobserwować czynniki pośrednie, które przekładają się na pozycje organiczne. Ponadto kampania musi być dobrze zoptymalizowana. Nieumiejętne zarządzanie może spowodować utratę sporego budżetu praktycznie bez rezultatów.

Pozostałe formy pozyskiwania ruchu

Google to największy sprzymierzeniec w zakresie zdobywania klientów, ale nie jedyny. Aby osiągnąć bardzo dobre wyniki, nie należy ograniczać się do promocji w jednym miejscu docelowym. Działania marketingowe warto wzmocnić o kampanie w social media. Tutaj sprawdzą się Facebook i Twitter oraz trochę mniej popularne, ale przydatne przy pozycjonowaniu Google+. Dla ambitnych firm polecam Snapchat, Instagram, Pinterest itp. Social media to niezastąpiony kanał promocji marki i komunikacji z klientami, co bezpośrednio przekłada się na większy ruch na stronie.