Co to jest Above the Fold - Definicja

Above the Fold (ATF) - to pojęcie odnoszące się do stron internetowych. Określa pierwszy obszar widoczny po załadowaniu strony w oknie przeglądarki bez przewijania (scrollowania). Wszystko znajdujące się poniżej tego widoku określane jest jako sekcja Below the Fold.

Co to jest ATF?

Co powinien zawierać obszar Above the Fold?

W zależności od typu strony, jej przeznaczenia oraz urządzenia, na jakim jest wyświetlana, obszar Above the Fold będzie się różnił. Niemniej jednak w pierwszym widoku powinny znajdować się kluczowe informacje, a przynajmniej ich znaczna część.

W zależności od rodzaju strony, ATF powinno zawierać:

  • Logo, menu i często również CTA,
  • Nagłówek H1 informujący, o czym jest strona,
  • Breadcrumbs wskazujący gdzie się znajdujemy,
  • Grafika główna, miniaturka, zdjęcie w tle,
  • Początek treści oferty, produktu, artykułu, strony informacyjnej itp.

Dlaczego Above the Fold jest tak ważny?

ATF jest bardzo istotnym obszarem, który ma wpływ na pozycjonowanie strony i UX (odczucia użytkowników). W przypadku, gdy pierwszy widok jest źle zaprojektowany, strona może generować duży współczynnik odrzuceń i niską konwersję celu.

Ostatnia aktualizacja: 11 czerwca 2024

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.8/5), głosów: 106
Ocena strony:
Head of SEO
LinkedIn

Pozyskuj klientów online i zwiększaj zyski dzięki reklamie w Internecie!

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top