Co to jest Anchor - Definicja

Anchor (pol. Kotwica) - czyli treść linka, która jest umieszczona pomiędzy znacznikami w kodzie HTML. Przykład: < a href="https://ks.pl/" > anchor tekst kotwicy < /a >. Anchor (inaczej Anchor tekst, anchor text, odsyłacz lub tekst zakotwiczenia) jest widoczny i klikany dla użytkownika i przenosi go na inną stronę internetową. Anchor na stronach internetowych jest elementem zazwyczaj wyróżnionym odmienną kolorystyką, pogrubieniem lub podkreśleniem, a po najechaniu na niego otrzymujemy informację, na jaką stronę zostaniemy przeniesieni.

Co to jest Anchor?

Jakie rodzaje Anchorów wyróżniamy?

  • Exact Match - ściśle dopasowane słowa kluczowe, na które ma wyświetlać się dana strona,
  • Partial Match - słowo lub wyrazy zawierające jedynie część frazy kluczowej,
  • Adres URL - bezpośredni odnośnik do strony. Jeden z najczęściej stosowanych typów kotwic,
  • Brand URL - anchor, który zawiera nazwę firmy bądź marki,
  • Zero Match - nie zawiera w sobie słów kluczowych w żadnym dopasowaniu. Przykładowo "Wejdź", "Sprawdź" "Kliknij tutaj".

Czy anchor wpływa na SEO?

Treść anchora ma ogromne znaczenie dla Google, ponieważ pozwala zrozumieć czy strona, którą wyświetla na dane zapytanie, jest odpowiednio do niego dopasowana. Anchor dostarcza więc informacji odnośnie tematyki strony, na którą kieruje. Odpowiednie rozplanowanie typów anchor text stosowanych na stronie pozytywnie wpływa na pozycję strony w wynikach organicznych wyszukiwarki. W tym celu specjaliści SEO na podstawie analizy wybierają, który z poniższych typów kotwic ma znaleźć się w treści strony. Kotwice są więc istotnym elementem w linkowaniu wewnętrznym, jak i całym procesie link buildingowym.

Ostatnia aktualizacja: 11 czerwca 2024

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.7/5), głosów: 99
Ocena strony:
Team Leader SEO E-commerce
LinkedIn

Pozyskuj klientów online i zwiększaj zyski dzięki reklamie w Internecie!

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top