Co to jest atrybut dofollow - Definicja

Atrybut dofollow (rel dofollow) - znacznik przypisywany linkom na stronie www, będący wskazówką dla robota indeksującego o przejściu na podlinkowaną stronę. Dzięki zastosowaniu linków dofollow, domena zawierająca hiperłącze, przekazuje część swojej "mocy" stronom, do których linkuje.

Co to jest atrybut dofollow?

Link dofollow a SEO

Pozyskiwanie linków oznaczonych dofollow, jest bardzo ważne przy budowaniu widoczności witryny i pożądane w kontekście działań SEO. Nie tylko przekazują one "link juice", ale także budują zaufanie Google (jeśli linkowanie następuje ze strony o wysokim stopniu zaufania Trust Rank) oraz niosą wartości związane z powiązanym anchorem, co pozwala na zwiększenie widoczności strony na konkretne słowa kluczowe. Takie linki mogą przynieść także korzyści w postaci zwiększenia ruchu na stronie. Odnośniki dofollow mają dużą wartość również jeśli chodzi o linkowanie w obrębie domeny. Wspierają pozycjonowanie słów kluczowych i nadają wartość linkowanym podstronom.

Dofollow i nofollow

Linki dofollow są przeciwieństwem linków nofollow. Aby jednak zachować naturalność profilu linków strony internetowej, należy strategię linkowania oprzeć zarówno na jednym jak i drugim rodzaju odnośników.

Oznaczenie w kodzie

Link z dodanym atrybutem wygląda tak:

< a href=”https:/ks.pl/” rel=”dofollow” > Link < /a >

Warto wiedzieć, iż robot Google w taki sam sposób potraktuje standardowo dodany link, bez modyfikowanego kodu, a więc:

< a href="https://ks.pl/" > Link < /a >

Ostatnia aktualizacja: 11 czerwca 2024

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.7/5), głosów: 90
Ocena strony:
Team Leader Services SEO
LinkedIn

Pozyskuj klientów online i zwiększaj zyski dzięki reklamie w Internecie!

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top