Co to jest CPC - Definicja

CPC (ang. Cost Per Click) - oznacza koszt pojedynczego kliknięcia, czyli pozyskania jednej wizyty na promowanej stronie internetowej. CPC jest jednym z najpopularniejszych skrótów używanych w marketingu internetowym, a konkretniej w płatnych kampaniach reklamowych np. Google Ads.

Co to jest CPC?

Co wpływa na CPC w Google Ads

W kampaniach Google Ads koszty kliknięć mogą być bardzo rozbieżne, w zależności od branży oraz formy reklamy. Rzeczywisty koszt kliknięcia CPC może być niższy niż zadeklarowany przez reklamodawcę maksymalny koszt kliknięcia (maks. CPC), ponieważ system Google nalicza kwotę minimalną kwotę wymaganą do przelicytowania konkurencyjnej reklamy. Jeśli natomiast konkurencyjne reklamy nie wyświetlają się, to cena kliknięcia uzależniona jest od progu rankingu reklamy.

Koszt CPC zależy min. od:

  • konkurencyjności słowa kluczowego,
  • jakości reklamy,
  • pozycji, na której reklama została wyświetlona.

Ostatnia modyfikacja: 2020-09-10 10:15:40

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.9/5), głosów: 86
Ocena strony:
Lider zespołu Google Ads z ponad 10-cio letnim doświadczeniem
LinkedIn

Chcesz zarabiać więcej pozyskując klientów z Internetu? Skontaktuj się z nami!

Zamów bezpłatną ofertę

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top