Co to jest dopasowanie przybliżone? - Definicja

Dopasowanie przybliżone (Broad Match) - to najbardziej popularny typ dopasowania słów kluczowych w Google Ads i jest używany wtedy, gdy chcemy wyświetlić reklamy szerokiemu gronu odbiorców. Reklamy wyświetlają się użytkownikowi w podobnych wyszukiwaniach, hasłach z błędną pisownią czy w wyrażeniach pokrewnych.

Dopasowanie przybliżone co to jest?

Ważne: Od lipca 2021 r. używanie modyfikatora dopasowania przybliżonego jest już niedostępne. Słowa kluczowe, które wykorzystywały modyfikator dopasowania przybliżonego od tamtej pory działają tak samo jak słowa w dopasowaniu do wyrażenia.

Kiedy korzystać z dopasowania przybliżonego?

Największą zaletą dopasowania przybliżonego jest duży zasięg reklam, a wadą nietrafność wyszukiwanej frazy. Jeśli nie wiemy jakie frazy wybrać - warto zastosować ten rodzaj dopasowania.

Co ważne, ten typ dopasowania nie wymaga użycia specjalnych symboli. Na przykład po wpisaniu frazy hulajnoga dla dziecka będzie się wyświetlało:

  • dziecięca hulajnoga sklep internetowy,
  • polecane hulajnogi dla dzieci,
  • hulajnoga dziecięca.

Modyfikator dopasowania przybliżonego

Modyfikator dopasowania przybliżonego pozwala na wyświetlanie tylko tych reklam, które zostały oznaczone plusem (+). Słowa oznaczone plusem muszą znaleźć się w wyszukiwanym haśle, jednak to, na którym miejscu będą - nie ma znaczenia.

np. po wpisaniu słowa kluczowego: +hulajnoga +dla +dziecka pojawi się jako wynik: dobra hulajnoga dla dziecka, hulajnoga dla dziecka niebieska.

Ostatnia aktualizacja: 11 czerwca 2024

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.8/5), głosów: 87
Ocena strony:
Team Leader Google Ads
LinkedIn

Pozyskuj klientów online i zwiększaj zyski dzięki reklamie w Internecie!

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top