Co to jest Dynamic Search Ads - Definicja

Dynamic Search Ads (DSA) - (z ang. dynamiczne reklamy w wyszukiwarce) to reklamy tekstowe składające się z automatycznie dodawanych nagłówków i stron docelowych oraz przygotowanych przez reklamodawcę dwóch 90-znakowych opisów. Taka konfiguracja pozwala na oszczędność czasu i łatwe dotarcie pod hasło związane z wyszukiwaniem potencjalnego klienta.

Tworzenie dynamicznej reklamy w wyszukiwarce

W celu utworzenia reklamy dynamicznej w wyszukiwarce należy utworzyć kampanię w sieci wyszukiwania, a na etapie wyboru typu grupy reklam wybrać reklamę dynamiczną zamiast standardowej. Uzupełnić wymagane pola: podać nazwę domeny (bez protokołu HTTP/HTTPS) i zaktualizować.

Konfiguracja grupy reklam cz. 1

Kolejnym krokiem jest skonfigurowanie dynamicznego celu reklamy. Do wyboru jest trzy możliwości: kategorie zalecane dla danej strony, konkretne strony internetowe (tutaj podajemy adresy URL) bądź wszystkie strony internetowe.

Konfiguracja grupy reklam cz. 2

Następnie reklamę należy uzupełnić o teksty i ją zapisać.

Konfiguracja rozszerzonej dynamicznej reklamy w wyszukiwarce

W celu uzupełnienia kampanii DSA warto dodać odpowiednie rozszerzenia: linki do podstron, objaśnień, informacji w witrynie oraz inne, ale pasujące do danej strony internetowej.

Kiedy wdrożyć dynamiczną reklamę w wyszukiwarce?

Kampanię DSA poleca się stosować w przypadku witryn, które mają odpowiednio skonfigurowane tytuły stron, jasną i przejrzystą treść. Strony powinny być dobrze zoptymalizowane, tak aby system mógł z łatwością dopasować jej tematykę do wyszukiwania użytkownika. Prawidłowo ustawiona kampania będzie generowała zysk oraz zagwarantuje kontrolę nad treścią wyświetleń.

Ostatnia modyfikacja: 2023-05-19 13:29:19

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.6/5), głosów: 9
Ocena strony:
Team Leader Google Ads
LinkedIn

Chcesz zarabiać więcej pozyskując klientów z Internetu? Skontaktuj się z nami!

Zamów bezpłatną ofertę

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top