Co to jest ebook - Definicja

Ebook jest skrótem od electronic book, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza elektroniczną książkę. Jest to odpowiednik papierowej książki, który cieszy się niesłabnącą popularnością. Elektroniczna wersja książki charakteryzuje się taką samą strukturą treści, jak papierowa.

Co to jest ebook?

Każda publikacja w formie tekstowej lub graficznej może zostać opublikowana w formie e-booka, m.in. broszury, komiksy, książki, czasopisma i wiele innych. E-booki są dostępne w wielu formatach, co daje możliwość odtwarzania ich na różnych urządzeniach. Do najpopularniejszych formatów należą txt, pdf, html, rtf, doc. Formaty te możemy otwierać na urządzeniach takich, jak komputery czy tablety.

E-booki - dla kogo są idealne?

Formaty mobi i equb odczytywane są za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego czytników e-booków, które na jednym ładowaniu, potrafią działać przez kilka tygodni. Jeśli czytasz dużo e-booków, zakup takiego czytnika może okazać się niezwykle potrzebny, ale jeśli tylko okazyjnie korzystasz z elektronicznych książek, możesz je odtwarzać na smartfonie czy komputerze.

Zalety książek elektronicznych

  • E-booki są łatwo dostępne, odtąd już nie musisz czekać na kuriera, ale w kilka minut możesz pobrać ją na swoje urządzenie.
  • Publikacje elektroniczne w porównaniu do papierowych, są trwałe. Nie musisz martwić się zagiętymi rogami, które zapewne czasem potrafią doprowadzić Cię do szewskiej pasji. Litery w e-booku nie blakną, a kartki nie są narażone na uszkodzenia.
  • Wiele elektronicznych publikacji a formie e-booków, możemy pobrać zupełnie za darmo, dzięki sporej bibliotece.
  • E-booki sprawdzą się doskonale w momencie, gdy jesteś pochłonięty wieloma innymi czynnościami i nie możesz pozwolić sobie na chwilę zapomnienia z lekturą w formie tradycyjnej. Wystarczy pobrać na smartfon interesującą pozycję i połączyć słuchanie z innymi czynnościami.
  • Jeśli uwielbiasz czytać, ale wolne miejsce na Twoich półkach powoli się kończy, e-booki są właśnie dla Ciebie.
  • Koniec z wypożyczaniem książek, które wracają do nas z zagiętymi kartkami, a często także i rozlicznymi zabrudzeniami.

Trudno jest znaleźć wady czytania książek elektronicznych, ponieważ wydają się być one godnym zastępcą papierowych odpowiedników. Jednak wiele osób wskazuje, że e-booki nigdy nie zastąpią książki papierowej, ponieważ brak im zapachu papieru i charakterystycznego szelestu kartek. Niektórym może brakować także widoku kolorowych grzbietów serii na półce w salonie.

Decyzja zależy jednak od indywidualnych preferencji każdego z nas.

Ostatnia modyfikacja: 2023-05-19 13:30:11

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.3/5), głosów: 12
Ocena strony:
Senior Content Marketing Specialist
LinkedIn

Chcesz zarabiać więcej pozyskując klientów z Internetu? Skontaktuj się z nami!

Zamów bezpłatną ofertę

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top