Co to jest Facebook - Definicja

Facebook to internetowa platforma społecznościowa, która umożliwia jej użytkownikom tworzenie swoich profili, dodawanie znajomych, dzielenie się postami, zdjęciami, filmami czy też organizowanie wydarzeń lub tworzenie grup. Za pośrednictwem portalu możemy również komunikować się z innymi użytkownikami, a także skorzystać z usług reklamowych oraz marketplace, które pozwalają firmom na docieranie do określonych grup odbiorców.

Facebook - co to jest?

Kiedy powstał Facebook?

Facebook został uruchomiony 4 lutego 2004 roku na Harvardzie. Początkowo był przeznaczony dla studentów tej uczelni. Jego głównym autorem jest Mark Zuckerberg. Dwa lata później portal został udostępniony dla każdego użytkownika powyżej 13 roku życia. Od 2008 roku działa również wersja w języku polskim. 28 października 2021 roku firma zmieniła nazwę na Meta. Ma ona akcentować postęp w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości, opracowywanie platform oraz narzędzi umożliwiających budowanie cyfrowych światów, w których ludzie mogą poruszać się oraz komunikować ze sobą.

Do czego służy Facebook?

Celem tej sieci społecznościowej jest łączenie ludzi. Facebook głównie umożliwia kontaktowanie się ze znajomymi czy też rodziną. Jednak posiada on również wiele innych zastosowań, takich jak:

  • nawiązywanie nowych kontaktów dzięki funkcji przeglądania i wyszukiwania profilu użytkownika,
  • udostępnianie postów takich jak: zdjęcia, filmy, artykuły, linki, itp.,
  • komunikowanie się poprzez prywatne wiadomości, czaty grupowe oraz komentarze pod postami,
  • promowanie swoich działań, produktów i usług oraz nawiązywania kontaktów z klientami poprzez utworzenie fanpage, czyli profil firmowy na Facebooku,
  • tworzenie grupy z osobami zainteresowanymi określoną tematyką lub działalnością, np. grupa miłośników psów.

Jak założyć konto na Facebooku?

Aby założyć konto na Facebooku, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

  1. Przejdź na stronę główną Facebooka 👉🏻 www.facebook.com lub skorzystaj z mobilnej aplikacji.
  2. Znajdziesz formularz rejestracyjny, w którym należy wprowadzić swoje dane osobowe, takie jak imię, nazwisko, numer telefonu lub adres e-mail oraz hasło.
  3. Po wypełnieniu danych naciśnij przycisk "Zarejestruj się".
  4. Facebook wyśle na podany adres e-mail lub numer telefonu wiadomość z potwierdzeniem rejestracji.
  5. Po potwierdzeniu konta możesz dodać zdjęcie profilowe oraz informacje o sobie, a także zacząć wysyłać zaproszenia do znajomych.

Aby założyć konto musisz mieć ukończone 13 lat. Dodatkowo należy wyrazić zgodę na zasady korzystania z serwisu (regulamin) oraz zaakceptować politykę prywatności.

Ilu jest użytkowników Facebooka w Polsce?

Według Datareportal z danych opublikowanych w zasobach reklamowych Mety wynika, że na początku 2023 roku Facebook miał w Polsce 17,85 milionów użytkowników. Co więcej, prawie 35% osób uważa portal za ulubioną platformę społecznościową w Social Mediach, a blisko 88% najczęściej ją odwiedza.

Ostatnia modyfikacja: 2023-05-18 07:27:26

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.9/5), głosów: 15
Ocena strony:
Head of Digital
LinkedIn

Chcesz zarabiać więcej pozyskując klientów z Internetu? Skontaktuj się z nami!

Zamów bezpłatną ofertę

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top