Co to jest GDN - Definicja

GDN (ang. Google Display Network) - to sieć reklamowa Google Ads, która umożliwia wypromowanie marki, usługi czy produktu, a reklamy prezentowane są w formie graficznej. Kampania reklamowa opiera się na banerach, ukazując się użytkownikom wtedy, gdy przeglądają strony lub oglądają filmy. Reklamy wyświetlane są w sieci reklamowej Google: Gmail, YouTube oraz wśród partnerów zewnętrznych.

GDN co to jest?

Rodzaje reklam graficznych

Typy reklam:

 • przesłane reklamy graficzne - tworzone samodzielnie w formie obrazu lub w formacie HTML5,
 • reklamy angażujące - reklamy wideo i graficzne wyświetlające się w sieci reklamowej i w YouTube,
 • reklamy w Gmailu - to rozwijana forma reklamy w skrzynce odbiorczej użytkowników,
 • elastyczne reklamy displayowe - wystarczy podać tekst, wgrać logo i obraz, następnie Google automatycznie zoptymalizuje reklamę do witryny wydawcy.

Kierowanie reklam w sieci GDN

Wyróżniamy kierowanie:

 • Kontekstowe - Google automatycznie dopasowuje miejsca w sieci reklamowej na podstawie wybrane przez nas słowa kluczowe lub tematykę stron internetowych. Następnie, Google analizuje zawartość witryn WWW i dopasowuje do nich nasze reklamy.
 • Na słowo kluczowe - ten rodzaj kierowania dotyczy kierowania kontekstowego. Po podaniu słów kluczowych reklamy będą wyświetlać się tylko na stronach, które zawierają właśnie to słowo.
 • Na odbiorców - reklama graficzna będzie wyświetlała się wybranej grupie odbiorców. Pozwala ona dotrzeć do tych użytkowników, którzy wcześniej odwiedzili promowaną stronę - w takim przypadku tworzy się reklamę remarketingową. Kampanie można również kierować na odbiorców o określonych zainteresowaniach, na odbiorców na rynku lub na własne listy odbiorców.
 • Na tematy - reklama wyświetla się na podstawie wybranych w panelu tematów witryn, pozwala ona na wyświetlanie reklam na bardzo dużym zakresie stron.
 • Na język i lokalizację - poprzez określenie lokalizacji i języka klienta, reklama pojawi się osobie, która ma przypisane takie parametry.
 • Na miejsca docelowe - podajemy konkretne domeny, na których chcemy wyświetlać reklamę, np. strona internetowa, filmy, aplikacje czy blog.
 • Na dane demograficzne - pozwalają określić odbiorcę na podstawie: wieku, płci, stanu rodziny.
 • Na urządzenia - w tym przypadku, podczas konfiguracji kampanii w Google Ads, definiujemy, na jakich urządzeniach powinny się wyświetlać banery. Można określić system operacyjny oraz konkretny model urządzenia.

Ostatnia modyfikacja: 2023-05-19 13:34:25

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.8/5), głosów: 97
Ocena strony:
Team Leader Google Ads
LinkedIn

Chcesz zarabiać więcej pozyskując klientów z Internetu? Skontaktuj się z nami!

Zamów bezpłatną ofertę

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top