Co to jest Google News - Definicja

Google News - to agregator wiadomości pochodzących od wydawców z witryn internetowych, które dołączyły do usługi. Pozwala na wyświetlanie użytkowniki najnowszych wiadomości dopasowanych do jego zainteresowań oraz lokalizacji.

Co to jest Google News? Zlecone

Google news

Google News jest agregatorem wiadomości pochodzących z witryn internetowych, które dołączyły do usługi. Pozwala na wyświetlanie użytkowniki najnowszych wiadomości dopasowanych do jego zainteresowań oraz lokalizacji.

Dlaczego Google News jest tak popularne?

Głównym powodem, dla którego z usługi korzysta szerokie grono użytkowników, jest jego dostępność. Google news dostępne są w:

Wiadomości google to oszczędność czasu dzięki temu, że zestawiają wiadomości z artykułów, które mogą Ci się spodobać. Nie ma konieczności przeglądania, kilku, kilkunastu czy nawet setek stron w poszukiwaniu wiadomości o interesującej nas tematyce.

Usługa dostępna jest w 35 językach, w ponad 60 regionach świata. Jest to darmowa usługa pozwalająca na wyświetlanie najnowszych informacji z kręgu zainteresowań użytkownika. Jest to możliwe dzięki temu, że wiadomości dostarczane są od ponad 20 000 wydawców na całym świecie. Zarówno największe portale internetowe jak i małe lokalne witryny mogą dołączyć do programu po spełnieniu szeregu wymagań.

Wydawcy również czepia szereg korzyści, publikując materiały w usłudze Wiadomości Google. Mogą dotrzeć do szerszego grona odbiorców, którzy mogą stać się ich stałymi czytelnikami. Dodatkowo jeśli opublikowany artykuł znajdzie się w organicznych wynikach wyszukiwania, może być źródłem bardzo dużego ruchu użytkowników na stronie wydawcy. Oczywiście liczba wejść zależna będzie od tematyki i popularności zapytania.

Jak wydawca może dołączyć do Google News?

Aby przyłączyć się do usługi, konieczne jest spełnienie wymagań dotyczących technicznych aspektów, jak również szereg wymogów związanych z samymi treściami. Wymienimy jednak jedynie kilka najważniejszych.

Techniczne aspekty

Zaczniemy jednak od technicznych elementów na stronie:

 • Artykuły powinny być dostępne pod statycznymi adresami URL,
 • Serwis powinien być zabezpieczony certyfikatem SSL,
 • Odpowiednia konfiguracja pliku robots.txt, jak i Meta tag - chodzi o możliwość skanowania strony przez roboty crawlujące,
 • Wdrożenie danych strukturalnych Schema.org,
 • Przejrzysta implementacja nagłówków,
 • Ustawienie daty publikacji oraz daty modyfikacji artykułu.

Wytyczne dotyczące treści

W przypadku publikowanych treści również istnieje szereg obostrzeń, a są to m.in.:

 • Unikatowy content - Google News starają się wyeliminować możliwość wyświetlania tej samej informacji pochodzącej od kilku wydawców,
 • Wiadomości nie powinny zawierać treści szerzących nienawiść, ukazujących przemoc, jednoznacznie o charakterze seksualnym czy będących reklamą,
 • Artykuły powinny mieć czytelne nagłówki,
 • Każdy artykuł powinien posiadać wymienione autora, doskonale jeśli będzie pod artykułem również krótka informacja o nim,
 • Przynajmniej kilku autorów publikujących treści,
 • Częste publikacje wiadomości.

Więcej o wymogach nakładanych na wydawców więcej przeczytać można na stronie https://support.google.com/news/publisher-center#topic=9605476.

Ostatnia aktualizacja: 12 czerwca 2024

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.7/5), głosów: 90
Ocena strony:
Team Leader SEO E-commerce
LinkedIn

Pozyskuj klientów online i zwiększaj zyski dzięki reklamie w Internecie!

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top