Czym jest Google Street View - Definicja

Google Street View - jest to wirtualne odzwierciedlenie otaczającego nas świata, które możemy oglądać w mapach Google. Składają się one z milionów zdjęć sferycznych odpowiednio umieszczonych na mapach. Zdjęcia Street View pochodzą z dwóch źródeł - dostarczaniem ich zajmują się pracownicy Google, jak również współtwórcy Map Google. Dzięki Street View możemy poznawać najdalsze zakątki świata, bez ruszania się z domu.

Czym jest Wirtualny Spacer Google?

Google Street View nie pokazuje świata w czasie rzeczywistym

Street View nie pokazuje zdjęć w czasie rzeczywistym. Zdjęcia, które zamieszczone są w aplikacji, zostały zrobione przez aparaty Google wtedy, kiedy się tam znajdowały. Może to być kilka miesięcy wcześniej bądź w niektórych miejscach nawet kilka lat. Niektóra lokalizacja została sfotografowana więcej niż jeden raz w ciągu kilku lat. W takiej sytuacji mamy możliwość skorzystania z wehikułu czasu.

Google Street View - Wehikuł Czasu
Google Street View - Wehikuł Czasu

Google na swojej stronie udziela informacji kiedy i w jakich miejscach będą robione zdjęcia do Street View. Dane gdzie będą robione zdjęcia do Street View znajdziesz - Tutaj!

W celu reklamy swojej firmy w internecie możesz dodać do wizytówki Google wirtualny spacer po firmie. Jest to bardzo dobry sposób na wyróżnienie swojej wizytówki Google.

Kto robi zdjęcia do Google Street View?

Zdjęcia do Street View przeważnie tworzone są przez pracowników Google, jednak może tworzyć je również każdy użytkownik aplikacji. Zdjęcia, których właścicielem jest Google, są oznaczone jako "Street View" lub "Mapy Google". Na takich zdjęciach automatycznie są zamazywane twarze oraz tablice rejestracyjne. Treści tworzone przez współtwórców, są oznaczone jego imieniem i nazwiskiem. Po kliknięciu w imię i nazwisko możemy zobaczyć jego profil oraz inne dodane przez niego zdjęcia.

Street View korzysta z zaawansowanej technologii zamazywania twarzy i tablic rejestracyjnych. Jednak jeśli stwierdzisz, że Twoja tablica rejestracyjna nie jest wystarczająco zamazana, bądź chcesz zamazać cały swój dom, aplikacja udostępnia narzędzie do zgłaszania problemów.

Ostatnia modyfikacja: 2023-05-19 13:44:01

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.8/5), głosów: 48
Ocena strony:
Senior Google Business Profile Specialist
LinkedIn

Chcesz zarabiać więcej pozyskując klientów z Internetu? Skontaktuj się z nami!

Zamów bezpłatną ofertę

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top