Co to jest hosting WWW - Definicja

Hosting WWW - to usługa udostępniania miejsca (przestrzeni) i zasobów serwera. Zazwyczaj zadaniem serwera jest utrzymywanie stron internetowych, a także obsługa poczty elektronicznej.

Co to jest hosting?

Każdy kto chciałby mieć swoją stronę internetową musi ją najpierw utworzyć, a następnie należy gdzieś ją umieścić. W tym celu powstały serwery hostingowe podłączone do Internetu 24h/7. Dzięki nim możemy przetrzymywać nie tylko strony internetowe, ale także inne pliki czy pocztę e-mail. Podstawową i najtańszą usługą jest hosting współdzielony. Oznacza to że z jednego serwera korzysta wielu użytkowników na oddzielnych kontach.

Hosting dedykowany

W przypadku gdy nie wystarczają nam oferowane przez dostawców współdzielone parametry klasycznych serwerów, możemy skonfigurować swój serwer wybierając dostępny procesor, pamięć RAM, dyski HDD, SDD oraz ich wielkość czy też system operacyjny i oprogramowanie do zarządzania np. cPanel, DirectAdmin, WebAs.
Oferta ta skierowana jest przede wszystkim dla dużych serwisów internetowych lub osób wymagających. Usługa ta jest kilkukrotnie droższa niż wersja współdzielona.

Hosting dla Wordpress

Hosting Wordpress niczym nie różni się od zwykłego hostingu za wyjątkiem odpowiednio skonfigurowanych i dobranych parametrów umożliwiających szybsze ładowanie się stron użytkownikom. To samo dotyczy innych usług typu hosting PrestaShop.

Darmowy hosting

Jest to bezpłatny hosting zazwyczaj z mocno ograniczonymi zasobami (parametrami). Często w tej usłudze występują wyskakujące lub stałe reklamy na zamieszczonej w niej stronie. Usługa ta nadaje się głównie dla osób, które zaczynają swoją znajomość z tworzeniem stron WWW i nie chcą wydawać pieniędzy.

Na co zwracać uwagę przy wyborze hostingu?

W zależności od przeznaczenia wymagania będą różne. Najważniejsze jednak to poziom dostępności usługi (SLA), dostęp do kopii bezpieczeństwa, pomoc techniczna, pojemność konta (rozmiar), możliwa maksymalna ilość domen czy baz danych, wersja PHP oraz wielkość limitów przydzielonych zasobów (procesor, pamięć RAM itp.).

Większość hostingów udostępnia 14 dniowy okres testowy. W tym czasie mamy możliwość porównania jakości, szybkości a przede wszystkim łatwości w zarządzaniu hostingiem.

Ostatnia modyfikacja: 2023-07-07 08:13:21

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.8/5), głosów: 86
Ocena strony:
Head of Web Development
LinkedIn

Chcesz zarabiać więcej pozyskując klientów z Internetu? Skontaktuj się z nami!

Zamów bezpłatną ofertę

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top