Co to jest keyword density - Definicja

Keyword density (z ang. nasycenie słowami kluczowymi) - to wyrażany procentowo stosunek słów kluczowych do całkowitej długości treści strony internetowej. W miarę rozwoju algorytmów wyszukiwarek stracił on na znaczeniu. Przyjmuje się, że jego wartość nie powinna przekraczać kilku-kilkunastu procent.

Co to jest keyword density?

Jakie powinno być optymalne nasycenie tekstu?

Przez wzgląd na ciągle zmieniające się skrypty wyszukiwarek, popularne jeszcze kilka lat temu podejście „im więcej, tym lepiej” przynosi dzisiaj więcej szkody, niż pożytku. Przesycenie frazami i słowami kluczowymi sprawia, że publikowane treści wyświetlają się znacznie niżej w wynikach.

Obecnie przyjmuje się, że optymalna częstotliwość pojawiania się danego słowa kluczowego to nie więcej niż 2-3 razy na każdy 1000 znaków. Warto przy tym pamiętać, aby dane słowa/frazy pojawiały się nie tylko w formie podstawowej (dosłownej), ale także w formie odmienionej.

Jak rozmieścić słowa kluczowe na stronie?

Każdy publikowany tekst powinien być przede wszystkim przyjazny i pomocny dla użytkownika. W związku z tym nie można po prostu umieszczać na stronie nic niewnoszących zbitków popularnych fraz i liczyć na wysoką pozycję w wyszukiwarce.

Wykorzystywane słowa i frazy kluczowe powinny być możliwie równomiernie rozłożone po całym tekście. Ważnymi punktami są także nagłówki i śródnagłówki - umieszczenie w nich słów kluczowych nakieruje zarówno użytkowników, jak i roboty na najważniejsze treści.

Często pomijaną, a wartą uwagi lokalizacją są tzw. metatagi, czyli tytuł (title) i opis (description) wyświetlające się bezpośrednio w wynikach wyszukiwania oraz opisy alternatywne zamieszczonych grafik (atrybut ALT).

Wybierając słowa kluczowe, należy pamiętać, aby różne podstrony nie były optymalizowane pod dokładnie te same frazy - grozi to tzw. kanibalizacją słów kluczowych, w wyniku której takie podstrony będą ze sobą konkurować i tylko część z nich (nierzadko tylko jedna) będzie się w ogóle wyświetlać w wynikach wyszukiwania. Warto w tej kwestii wspomagać się planerem słów kluczowych.

Ostatnia modyfikacja: 2023-05-19 13:55:22

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.3/5), głosów: 9
Ocena strony:
SEO Copywriting Specialist
LinkedIn

Chcesz zarabiać więcej pozyskując klientów z Internetu? Skontaktuj się z nami!

Zamów bezpłatną ofertę

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top