Co to jest Keyword Surfer - Definicja

Keyword Surfer - to darmowa wtyczka do przeglądarki Chrome, która pomaga analizować wyniki wyszukiwania na dane zapytanie. Stworzyli ją autorzy narzędzia Surfer SEO. Planowane są również wersje na inne przeglądarki.

Co to jest Keyword Surfer?

Funkcje Keyword Surfer

Po uruchomieniu wtyczki i wpisaniu zapytania lub dowolnej frazy bezpośrednio przy wynikach Google wyświetlą się dodatkowe informacje:

  • Średnia miesięczna liczba wyszukiwań wpisanego zapytania/słowa kluczowego (w pasku wyszukiwania);
  • Średni miesięczny ruch dla domen (ze świata i wybranego regionu);
  • Liczba wartościowych linków kierujących do domen występujących w SERP-ach.

Ponadto, w polu wtyczki wyświetlającym się po prawej stronie zobaczymy również:

  • Listę 10 fraz powiązanych z wpisanym zapytaniem/frazą kluczową (similar keywords) wraz ze średnią liczbą wyszukań dla wybranego regionu
  • Wyszukiwania Google podobne do wpisanego zapytania (related searches)
  • Wykres pokazujący korelację linków zwrotnych (backlinks) z widocznością stron w rankingu Google
  • Wykres korelacji szacowanego ruchu z pozycją stron w wynikach

Wtyczka daje również dostęp do uproszczonej wersji Content Editora będącego częścią narzędzia Surfer SEO.

Jak zainstalować wtyczkę?

Instalacja wtyczki jest bardzo prosta - wystarczy wyszukać ją w oficjalnym sklepie Chrome Web Store, kliknąć „Dodaj rozszerzenie” i poczekać, aż wtyczka się uruchomi.

Zainstalowane rozszerzenie można w kilka chwil skonfigurować z poziomu przeglądarki - można wybrać interesujący nas region, przełączać widoczność danych z SERP i globalnych wyszukań dla domen oraz ukryć nieinteresujące nas w danym momencie sekcje.

Aby ją wyłączyć, wystarczy przesunąć widoczny nad jej oknem suwak lub wejść w zakładkę „Dodatki” w ustawieniach przeglądarki.

Czy warto korzystać z Keyword Surfera?

Jak widać wyżej, wtyczka ta oferuje kilka bardzo przydatnych funkcjonalności, dzięki którym można przeprowadzić szybki wstępny research i poznać najważniejsze informacje na temat danej frazy i wyświetlających się dla niej stron. Znacznie ułatwia to codzienną pracę copywriterów i content marketerów. Stanowi ona również duże wsparcie dla osób, które nie mają dostępu do płatnych narzędzi do analizy. Należy jednak pamiętać, że korzysta ona z autorskich algorytmów analitycznych, przez co wyniki mogą się różnić od tych uzyskanych z innych narzędzi, np. z Ahrefs czy Ubersuggest.

Ostatnia modyfikacja: 2023-05-30 08:35:23

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.3/5), głosów: 3
Ocena strony:
SEO Copywriting Specialist
LinkedIn

Chcesz zarabiać więcej pozyskując klientów z Internetu? Skontaktuj się z nami!

Zamów bezpłatną ofertę

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top