Co to jest Mapa Google - Definicja

Mapy Google (ang. Google Maps) - to aplikacja lub też narzędzie od firmy Google, które daje możliwość m.in.: oglądania map, powierzchni ziemi, przeglądania mapy z powierzchni ulicy, wyznaczania trasy do miejsc i przeglądania wizytówek firm oraz atrakcji i miejsc, które zostały dodane przez użytkowników.

Co to są Mapy Google

Google Maps - jak to narzędzie mogą wykorzystać firmy?

Mapa Google działa w dużej mierze tak samo, jak wyszukiwarka - dostarcza informacji na konkretne zapytania dzięki mnóstwom algorytmów. W mapach natomiast po wpisaniu zapytania nie mamy stron www, są za to miejsca, które pasują do naszego zapytania. Miejsca firm są nazywane profilem firmy, profilem biznesowym lub po prostu wizytówką firmy w Google. Oczywiście można dodać ją za darmo - zobacz, jak dodać firmę do Google Maps.

Widok profilu firmy w Mapach 

Profil agencji KS w Mapach Google

Lista firm/lokalizacji/miejsc dla zapytania na konkretne słowo kluczowe 

Jak często wyszukujemy mapę w internecie?

W samej Polsce wyszukujemy ją w wyszukiwarce ponad 10 000 000 razy miesięcznie, w USA to ponad 50 000 000 wyszukiwań w miesiącu, na świecie wyszukiwanie będzie sięgało wysokich, 9-cio cyfrowych liczb. 


Ostatnia modyfikacja: 2023-05-19 14:03:37

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.8/5), głosów: 75
Ocena strony:
CEO w Localo
LinkedIn

Chcesz zarabiać więcej pozyskując klientów z Internetu? Skontaktuj się z nami!

Zamów bezpłatną ofertę

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top