Co to jest Presell Pages - Definicja

Presell Pages (precle lub precle SEO) - to z reguły niskiej jakości strony internetowe, na których umieszczane są teksty o niewygórowanej wartości merytorycznej, w których znajdują się linki prowadzące do pozycjonowanych stron.

Co to jest Presell Pages?

Cel stosowania precli

Strona typu presell page jest po to, aby wspierać działania SEO w zakresie zdobywania linków. W przypadku tego rodzaju stron nie jest ważna jakość tekstu pod względem gramatycznym i ortograficznym, a odpowiednie zastosowanie słów kluczowych.

Tworząc strony presell pages warto jednak zwrócić uwagę na to, aby artykuły nie były samym zlepkiem przypadkowych słów, a wnosiły jakąś wartość merytoryczną. Dobrej jakości teksty są lepiej oceniane przez Google.

Presell Page powstały w miejsce tzw. farm linków, były to niezoptymalizowane strony internetowe z mnóstwem odnośników praktycznie bez wartościowego tekstu. Owe farmy linków zostały zastąpione właśnie przez presell pages.

Linkowanie i bezpieczeństwo

Precle SEO pozwalają na umieszczenie linków w treści. Należy zadbać o ich prawidłowe umiejscowienie na stronie, anchor, ilość linków oraz odpowiednie słowa kluczowe. Dzięki temu mogą przynieść wymierne korzyści dla pozycjonowanej strony. Korzystanie z tego typu stron nie zawsze jest bezpieczne i skuteczne.

Warto analizować docelowe miejsce pod kątem tematyki oraz sprawdzić podstawowe parametry strony. Obecnie presell pages są coraz rzadziej stosowaną praktyką w pozycjonowaniu stron.

Czy precle działają?

Jak już wyżej wspominałem presell pages to strony zawierające krótkie teksty o niskiej wartości merytorycznej. Należy pamiętać, że niezależnie jaki precel SEO zostanie wybrany, nie przyniesie on żadnej wartości dla pozycjonowanej witryny. Dlaczego? Ponieważ są tworzone wyłącznie na potrzeby linkowania do zewnętrznych stron.

Ostatnia modyfikacja: 2023-05-19 14:12:41

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.8/5), głosów: 84
Ocena strony:
Senior Link Building Specialist
LinkedIn

Chcesz zarabiać więcej pozyskując klientów z Internetu? Skontaktuj się z nami!

Zamów bezpłatną ofertę

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top