Co to jest Rank Brain - Definicja

RankBrain - to algorytm uczenia maszynowego (AI), który Google od 2015 roku wykorzystuje do wyświetlania trafnych wyników wyszukiwania dla wyszukiwanej frazy. Zapytanie przechodzi przez model interpretacji, który do ustalenia intencji użytkownika wykorzystujący różne czynniki jak lokalizacja, personalizacja, analiza słowa kluczowego i inne zmienne.

Czym jest rank-brain?

Jak działa Rank Brain

Algorytm na bieżąco uczy się zachowań użytkowników, określa ich lokalizację, zapamiętuje, jakie słowa kluczowe wyszukują, które strony odwiedzają i ile czasu na nich spędzają. Dzięki zaawansowanym możliwościom interpretacji zapytań i danych zebranych o użytkownikach algorytm analizuje wpisaną frazę, przewiduje intencje wyszukującego i filtruje strony, aby jeszcze lepiej dopasować wyniki do zapytania konkretnego internauty.
Nie zawsze są to witryny zawierające w treści dokładnie tak samo sformułowane pytanie – obecnie ważniejsze jest, aby zapewniały rozwiązanie problemu użytkownika. Ponadto Rank Brain, oparty o machine learning i sztuczną inteligencję, cały czas ewoluuje i dostosowuje się do trendów panujących wśród użytkowników. Dodatkowo coraz lepiej radzi sobie nawet z wyświetlaniem odpowiedzi na zapytania, które wcześniej nie były wyszukiwane lub są trudne w interpretacji.

Ostatnia aktualizacja: 12 czerwca 2024

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.7/5), głosów: 81
Ocena strony:
Team Leader Local SEO

Pozyskuj klientów online i zwiększaj zyski dzięki reklamie w Internecie!

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top