Co to jest Rank Brain - Definicja

RankBrain - to algorytm uczenia maszynowego (AI), który Google od 2015 roku wykorzystuje do wyświetlania trafnych wyników wyszukiwania dla wyszukiwanej frazy. Zapytanie przechodzi przez model interpretacji, który do ustalenia intencji użytkownika wykorzystujący różne czynniki jak lokalizacja, personalizacja, analiza słowa kluczowego i inne zmienne.

Czym jest rank-brain?

Jak działa Rank Brain

Algorytm na bieżąco uczy się zachowań użytkowników, określa ich lokalizację, zapamiętuje, jakie słowa kluczowe wyszukują, które strony odwiedzają i ile czasu na nich spędzają. Dzięki zaawansowanym możliwościom interpretacji zapytań i danych zebranych o użytkownikach algorytm analizuje wpisaną frazę, przewiduje intencje wyszukującego i filtruje strony, aby jeszcze lepiej dopasować wyniki do zapytania konkretnego internauty.
Nie zawsze są to witryny zawierające w treści dokładnie tak samo sformułowane pytanie – obecnie ważniejsze jest, aby zapewniały rozwiązanie problemu użytkownika. Ponadto Rank Brain, oparty o machine learning i sztuczną inteligencję, cały czas ewoluuje i dostosowuje się do trendów panujących wśród użytkowników. Dodatkowo coraz lepiej radzi sobie nawet z wyświetlaniem odpowiedzi na zapytania, które wcześniej nie były wyszukiwane lub są trudne w interpretacji.

Ostatnia modyfikacja: 2020-07-30 11:27:30

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4,9/5), głosów: 58
Ocena strony:
Starszy specjalista SEO
LinkedIn
Go Top