Co to jest rozszerzenie lokalizacji - Definicja

Rozszerzenie lokalizacji - to rozszerzenie, które umożliwia reklamodawcy pokazanie adresu przy reklamie Google Ads swojej firmy. Adres jest wyświetlany razem mapą lokalizacji firmy i odległością od niej. W module możemy dodać też numer telefonu czy przycisk telefonu.

Co to jest rozszerzenie lokalizacji?

Kiedy stosować rozszerzenia w kampaniach Google Ads?

Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne przy kampaniach prowadzonych na rynkach lokalnych, gdzie atrakcyjna lokalizacja ma duże znaczenie. Potencjalni klienci często wyszukują firmy działające lokalnie ze względu na szybką dostępność produktów oraz możliwość bezpośredniego spotkania. Jeżeli lokalizacja reklamodawcy jest atrakcyjna warto ją pokazać, ponieważ zwiększa współczynnik konwersji. Wyświetlanie adresu może również zwiększyć CTR szczególnie wśród klientów, którym zależy na lokalnym kontrahencie.

Gdzie jest wyświetlane rozszerzenie lokalizacji?

 • W sieci wyszukiwania - wyświetla się w postaci normalnej reklamy tekstowej, która zawiera lokalizację firmy i numer telefonu. Dla użytkowników mobilnych jest też często dostępny przycisk ,,Zadzwoń”
 • W wynikach wyszukiwania - rozszerzenia mogą pojawić się też w wynikach wyszukiwania w Mapach Google oraz w aplikacji Mapy Google.
 • W sieci reklamowej Google - wyświetli się tylko tym użytkownikom, którzy są w pobliżu Twojej firmy lub są zainteresowani okolicą, w której firma funkcjonuje. Pojawia się ono w aplikacjach i witrynach w sieci reklamowej.
 • W reklamach YVA - wyświetla się w YouTube i reklamach TrueView In-Stream. Rozszerzenie wyświetla się tylko wtedy, kiedy użytkownik jest w okolicy firmy lub interesuje się lokalizacją, w której firma stacjonuje i funkcjonuje.

  Ostatnia modyfikacja: 2022-06-02 10:02:13

  Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

  (4.9/5), głosów: 66
  Ocena strony:
  Co-Founder w Surfer Local
  LinkedIn

  Chcesz zarabiać więcej pozyskując klientów z Internetu? Skontaktuj się z nami!

  Zamów bezpłatną ofertę

  Zamów bezpłatną wycenę!

  (czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
  Go Top