Co to jest rozszerzenie objaśnień - Definicja

Rozszerzenie objaśnień - to jedno z wielu rozszerzeń reklamy, jakie oferuje nam panel Google Ads. Jego podstawowym zadaniem jest zachęcenie użytkowników do klikania w reklamę. W rozszerzeniu objaśnień warto umieszczać najbardziej przydatne informacje o reklamowanej firmie, produkcie czy usłudze.

Struktura edytora rozszerzenia objaśnień

Edytor rozszerzenia objaśnień umożliwia dodanie do 20 tekstów rozszerzenia o maksymalnej długości 25 znaków. W zależności od urządzenia, na którym emitowana jest reklama, może się wyświetlić do 10 objaśnień. Ich wygląd na urządzeniach mobilnych różni się od tego, jaki wyświetla się na komputerach. Na komputerze rozszerzenie objaśnień oddzielone jest kropkami, natomiast na telefonach i tabletach zawija się tworząc akapit.

Rozszerzenia objaśnień można dodawać na poziomie: konta, kampanii czy też grupy reklam. Warto pamiętać, że rozszerzenie na poziomie grupy reklam będzie miało pierwszeństwo przed rozszerzeniem z poziomu kampanii czy konta.

Edytor rozszerzenia objaśnień
Edytor rozszerzenia objaśnień

Jakie hasła warto stosować?

Rozszerzenia objaśnień należy dobierać pod kątem profesji firmy lub docelowej grupy produktów czy świadczonych usług. Najbardziej popularne słowa stosowane w rozszerzeniu objaśnień to np. darmowa dostawa, bezpłatne zwroty, 2 lata gwarancji.

Ostatnia modyfikacja: 2023-05-19 14:21:17

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.7/5), głosów: 6
Ocena strony:
Senior Google Ads Specialist
LinkedIn

Chcesz zarabiać więcej pozyskując klientów z Internetu? Skontaktuj się z nami!

Zamów bezpłatną ofertę

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top