Dla kogo przeznaczona jest platforma Shoper?
Jak możemy dowiedzieć się z oficjalnej strony producenta, platforma dedykowana jest wszystkim, którzy chcą mieć własny sklep internetowy w tym małym, i średnim firmom, posiadającym w swojej ofercie nawet do 50 tysięcy produktów. Oprogramowanie Shoper jest łatwe i intuicyjne w obsłudze, oferuje swoim klientom wbudowane integracje, szeroką gamą modułów i szablonów (zaprojektowanych w technologii RWD dających możliwość prawidłowego wyświetlania na każdym urządzeniu).
Funkcjonalności oprogramowania Shoper
Shoper pozwala wygodnie zarządzać oraz rozwijać sprzedaż. Wielu użytkowników zresztą ceni sobie tę platformę właśnie dlatego, że jest ona przystępna w obsłudze. Sprzedawcy w ramach swoich licencji otrzymują własny hosting, a także różne narzędzia i funkcjonalności do prowadzenia nowoczesnej, profesjonalnej sprzedaży online. Do największych zalet platformy, które wyróżniają go na tle konkurencji, możemy zaliczyć:
- Blog — platforma SaaS umożliwia prowadzenie własnego bloga przez administratora systemu.
- Płatności — sklep Shoper umożliwia darmową integrację z dostawcami płatności takimi jak: przelewy24.pl, Blue Media, PayU, PayPal, a także z własna dedykowaną formą, jaką jest "Shoper płatności", która to zapewnia niskie prowizje.
- Dwustronna integracja sklepu z Allegro
- Intuicyjna obsługa, przyjazny i łatwy interfejs sklepu internetowego.
- Całkiem niezłe możliwości wdrożenia optymalizacji sklepu pod kątem SEO (m.in. title, meta description, ingerencja w szablon), co umożliwia jego skuteczne pozycjonowanie, a tym samym daje szansę na pojawienie się sklepu wysoko w wynikach wyszukiwania.
Ile to kosztuje?
W odróżnieniu od innych popularnych platform sprzedażowych takich jak np. PrestaShop, czy WooCommerce, Shoper jest odpłatny i oferowany w czterech wariantach licencji, które różni nie tylko cena, ale przede wszystkim funkcjonalność sklepu. I tak do wyboru mamy pakiety:
- Złoty - 99 zł/msc*
- Platynowy - 149 zł/msc*
- Diamentowy 199 zł/msc*
- Premium od 499 zł/msc*
W tym miejscu warto jeszcze nadmienić, że Shoper oferuje możliwość testowania dowolnego wariantu za darmo do 14 dni, a jeśli zapłacimy roczny abonament z góry, możemy skorzystać z czasowych promocji obniżających abonament przez pierwszy rok użytkowania nawet o 70%.
* Podane ceny są cenami netto, stan aktualny na dzień 10.06.2022r.
Wady
Sklep internetowy Shoper posiada także wady, do których musimy zaliczyć przede wszystkim jego cenę czy dodatkowe koszty ponoszone przez sprzedawców w przypadku instalacji integracji zwiększających jego możliwości. Sklep jak większość platform powszechnych na rynku e-commerce dostępnych w modelu SaaS nie posiada możliwości edycji kodu źródłowego, co dla części użytkowników może okazać się problematyczne.
Ostatnia aktualizacja: 12 czerwca 2024
Pozyskuj klientów online i zwiększaj zyski dzięki reklamie w Internecie!
Powiązane Artykuły
Shoper vs PrestaShop - Porównanie platform e-commerce
Popularność platform E-commerce w Polsce jak i na Świecie ciągle rośnie. Mimo wyzwań związanych z terminowością dostaw, przerwaniem łańcuchów dystrybucji...
Przeczytaj artykuł >>Platformy do e-commerce - porównanie
Wielu przedsiębiorców przenoszących swoje sklepy do świata handlu online, nie zdaje sobie sprawy, jak wiele na pozór błahych elementów będzie...
Przeczytaj artykuł >>Co to jest marketing internetowy
Z Internetu obecnie korzysta ponad 4,5 miliarda ludzi na całym świecie i liczba ta rośnie z każdą sekundą. Daje to niesamowite możliwości w zakresie marketingu...
Przeczytaj artykuł >>