Co to jest URL Rating? - Definicja

URL Rating (UR) - Parametr wykorzystywany w celu określenia jakości profilu linków dla konkretnego URL. Narzędzie do oceny bierze pod uwagę zarówno linki zewnętrzne jak i wewnętrzne. Wskaźnik stworzony został przez twórców narzędzia Ahrefs. Wskaźnik można sprawdzić zarówno dla strony głównej, jak i każdej z podstron danej witryny.

Co to jest UR?

Jak interpretować wskaźnik URL Rating?

Parametr UR przyjmuje wartości od 0 do 100. Im niższy wynik UR wskazuję narzędzie Ahrefs, tym gorszy jest profil linków dla danego URL-a. Strona posiadające linki przychodzące z mocnych domen zewnętrznych, zazwyczaj mogą pochwalić się wysokim wskaźnikiem UR. Im lepszy jest profil linków, tym bardziej wynik zbliżony będzie do 100.
Twórcy narzędzia zapewniają, że wskaźnik ten jest skorelowany z czynnikami rankingowymi Google.

Wskaźnik UR dla strony Ks.pl
Wskaźnik UR dla strony Ks.pl

Jaka jest różnica pomiędzy URL Rating, a Domain Rating?

URL Rating możemy testować na stronie głównej jak i na poszczególnych podstronach, czyli jest to wskaźnik na poziomie strony. Domain Rating (DR) pokazuje nam, w jakim stanie ogólnym jest analizowana strona internetowa. Wskaźnik DR opracowany jest dla całej domeny.

Ostatnia modyfikacja: 2023-05-19 14:37:17

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.8/5), głosów: 86
Ocena strony:
Link Building Specialist
LinkedIn

Chcesz zarabiać więcej pozyskując klientów z Internetu? Skontaktuj się z nami!

Zamów bezpłatną ofertę

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top