Co to jest widget - Definicja

Widget (widżet) - to element graficznego interfejsu użytkownika, który pozwala na automatyczne wyświetlanie określonych informacji na stronie internetowej. Wpływa również na sposób interakcji użytkownika z witryną lub aplikacją.

Czym jest widget?

Rodzaje widgetów

Widget najczęściej wyświetla się w formie formularza kontaktowego, wskaźników postępu, wewnętrznej wyszukiwarki, odliczania czasu do rozpoczęcia webinaru lub końca promocji, zegara, dziennej prognozy pogody, opinii, kalendarza i wielu innych elementów wykorzystywanych do wyświetlania użytkownikom określonych informacji. Te dodatkowe elementy strony www zwykle są dyskretne, stosunkowo niewielkich rozmiarów i mają charakter mechaniczny.

Dlaczego warto wdrożyć je na stronie?

Najczęściej widget wyświetlany jest w stopce lub panelu bocznym, może również wjeżdżać od boku po najechaniu na określony element. Widgety są proste w obsłudze i konfiguracji i stały się istotną częścią każdego projektu strony internetowej oraz strategii marketingowej i UX. Zajmują mało miejsca, ale korzyści, jakie przynoszą, mogą być ogromne. Korzystanie z widgetów pomaga zaangażować użytkowników, zaoferować cenne informacje i sprawić, że witryna będzie funkcjonalna i przyjemna w odbiorze.

Większość systemów CMS zawiera zestaw gotowych widgetów, które programista może szybko włączyć i zdefiniować sposób ich wyświetlania na stronie. Można również tworzyć nowe widety.

Ostatnia modyfikacja: 2021-05-20 11:48:10

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4,9/5), głosów: 40
Ocena strony:
Starszy specjalista SEO
LinkedIn
Go Top