Co to jest wizytówka Google - Definicja

Wizytówka Google - jest bezpłatnym profilem firmy, który pozwala właścicielom decydować o tym, jakie informacje o ich firmie mają wyświetlać się zarówno w wyszukiwarce, jak i w Mapach Google. Zawiera m.in. nazwę firmy, godziny otwarcia, adres, dane kontaktowe oraz opinie klientów, którzy skorzystali z oferty firmy.

Czym jest Wizytówka Google Maps

Jak wygląda profil firmy w Google Maps i wynikach wyszukiwania?

Poniżej przedstawiamy dwa widoki. Po lewej znajduje się profil firmowy, który wyświetla się w wynikach wyszukiwania, po prawej ten, który wyświetla się w Mapach Google.

Widok wizytówki Google w przeglądarce
Widok wizytówki Google w przeglądarce.

Widok profilu firmy w Google Maps
Widok profilu firmy w Google Maps.

Możemy zauważyć, że oprócz informacji o lokalizacji udostępnia ona również dla klienta zdjęcia, wpisy, informacje o kategorii usług, wyświetla się również strona internetowa, informacja, czy jest otwarte, opinie od innych osób i przycisk z wezwaniem do działania. Co ważne, po jej stworzeniu wyświetla się ona w obu tych miejscach, więc klienci mogą w różny sposób trafić na usługi biznesu.

Jak stworzyć wizytówkę Google i zarządzać nią?

Cały proces tworzenia i dodawania profilu firmy w Google Moja Firma opisaliśmy krok po kroku w dedykowanym artykule pt. Jak dodać firmę do Google Maps. Zapraszamy do lektury.


Ostatnia modyfikacja: 2021-05-13 10:01:26

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4,9/5), głosów: 80
Ocena strony:
CEO w Surfer Local
LinkedIn
Go Top