Messenger co to jest - Definicja

Messenger to internetowy komunikator stworzony przez Facebooka. Służy przede wszystkim do wysyłania wiadomości oraz udostępniania zdjęć i filmów, pozwalając jednocześnie na komentowanie ich za pomocą wybranych emotikonek. Aplikacja umożliwia również połączenia audio oraz wideo rozmowy. Facebook Messenger jest bardzo uniwersalny.

Messenger co to jest?

Do czego służy Messenger?

Został uruchomiony przez Facebooka 9 sierpnia 2011 roku. Na początku głównym przeznaczeniem Messengera był kontakt między uczniami liceów, techników i szkół wyższych. Aplikacja zyskała jednak tak ogromny rozgłos, że stała się popularna na całym świecie. W związku z tym zakres jej zastosowań błyskawicznie się poszerzył. Komunikator jest dostępny na praktycznie wszystkie urządzenia i może łączyć się przez sieć Wi-Fi lub komórkową transmisję danych.

Jak działa Messenger?

Korzystając z Messengera, możemy wysyłać wiadomości do kolegów i koleżanek z pracy, członków rodziny czy dalszych znajomych z dowolnego miejsca na ziemi. To nowoczesne rozwiązanie pozwala także na przesyłanie zdjęć, filmów oraz gifów - w dzisiejszych czasach, gdzie światem rządzą Social Media, ma to ogromne znaczenie. Warto dodać, że wysyłane przez nas wiadomości lub zdjęcia mogą zostać skomentowane przez dane osoby przy pomocy specjalnych emotikonek. Aplikacja umożliwia połączenia audio oraz wideo. Od 2013 roku istnieje także możliwość dodania do Messengera prywatnego numeru telefonu. Dzięki temu szybko i sprawnie wyślemy wiadomość z aplikacji na komórkę.

Jak inaczej użytkownicy nazywają messenger?

  • mesenger
  • messanger
  • massenger
  • messnger
  • messneger
  • massanger
  • mesanger
  • meesenger
  • mesendzer
  • mesnger

Jak zainstalować Messengera?

Aby zainstalować aplikację na telefonie, należy przejść do “App Store” lub sklepu “Google Play”. Następnie odszukać i pobrać ją na urządzenie. Warto zaznaczyć, że istnieje również wersja na laptopy i komputery stacjonarne. Od 2019 roku korzystanie z usług aplikacji Messenger wymaga posiadania konta w mediach społecznościowych. Powinniśmy zatem zarejestrować się na Facebooku, wypełniając formularz do logowania. W tym celu wpisujemy swoje dane osobowe oraz e-mail, na który otrzymamy wiadomość z linkiem aktywacyjnym. Należy potwierdzić konto. Jeśli link nie zadziała, wtedy wprowadzamy 5-cio cyfrowy kod, który powinien znaleźć się poniżej. Nowy profil zostanie utworzony i będziemy mogli cieszyć się obecnością w Internecie, a co za tym idzie, na Messengerze. Obecnie, liczba użytkowników Facebook Messengera przekracza 2 miliardy osób, z czego prawie 80% jest aktywna codziennie.

Dzięki bezpłatnemu i prostemu w obsłudze komunikatorowi, który oferuje nieograniczone wysyłanie wiadomości, rozmowy głosowe oraz wideo, zapewnimy sobie stały kontakt z innymi. Coraz więcej możliwości, ciekawych dodatków i funkcji, sprawiają, że z pewnością opłaca się korzystać z Messengera.

Ostatnia aktualizacja: 12 czerwca 2024

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.7/5), głosów: 122
Ocena strony:
Head of Digital
LinkedIn

Pozyskuj klientów online i zwiększaj zyski dzięki reklamie w Internecie!

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top