Wtyczka WCAG Plugin zwiększający dostępność cyfrową stron i sklepów

Przystosuj stronę lub sklep internetowy dla osób z niepełnosprawnościami z pomocą rozszerzenia accessMate.

 • nowoczesny design,
 • zdefiniowane profile ułatwień dostępu,
 • pełna zgodność według WCAG 2.1,
 • kompatybilne z większością stron WWW.

Zamów wdrożenie wtyczki

Prześlij do nas wypełniony formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia szczegółów wdrożenia wtyczki accessMate.

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
accessMate - Rozszerzenie do stron zapewniające dostępność cyfrową strony

Poznaj accessMate

Najlepsze polskie rozwiązanie zwiększające dostępność cyfrową

Istniejące obecnie w Polsce rozwiązania w zakresie dostępności cyfrowej nie do końca spełniają wszystkie „kryteria sukcesu” zawarte w Web Content Accessibility Guidelines. Dlatego też stworzyliśmy wtyczkę, która dostosowuje komponenty interfejsu użytkownika do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i jest w pełni zgodna z wytycznymi WCAG 2.1.

accessMate

Zadbaj o dostępność strony internetowej

Dostępność dla każdego

accessMate to nowoczesne rozszerzenie, które sprawia, że strony internetowe stają się dostępne cyfrowo dla wszystkich użytkowników, niezależnie od ich umiejętności czy potrzeb. Zawiera ono niezbędne technologie wspomagające, które ułatwią osobom niepełnosprawnym korzystanie z Twojej strony.

Zrozumiały interfejs

Prosto i wygodnie zapewnij pomoc osobom z niepełnosprawnościami. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi, pomocnym funkcjom i zdefiniowanym profilom ułatwień dostępu przeglądanie Twojej strony internetowej będzie niezwykle proste dla każdego użytkownika.

Uniwersalne rozwiązanie

Rozszerzenie może być wdrożone niemal na każdą stronę internetową. Nieważne czy jest to WordPress, Joomla, Wix czy inny CMS — accessMate pozwala dostosować stronę do potrzeb osób z ograniczeniami wzrokowymi, słuchowymi, ruchowymi czy poznawczymi.

Strony dostępne cyfrowo

Otwórz się na wszystkich klientów

W Polsce żyje ponad 3 miliony osób z niepełnosprawnościami, z prawnym potwierdzeniem niepełnosprawności. W rzeczywistości jest ich dużo więcej. Szacuje się, że jest to od 4 do 7 milionów osób. Jeżeli nie dbasz o dostosowanie firmowej strony internetowej czy sklepu do ich potrzeb tak naprawdę zamykasz dla nich swój biznes.

Wdrożenie accessMate może to zmienić. Rozszerzenie umożliwia użytkownikom korzystanie ze strony za pomocą samej klawiatury, zapewnia wsparcie dla czytników ekranu oraz co najważniejsze spełnia przepisy dotyczące dostępności według WCAG 2.1.

Obejrzyj film i przekonaj się, że żaden użytkownik nie będzie mieć trudności z obsługą Twojej strony.

Funkcjonalności

Jedna wtyczka, wiele możliwości

Rozszerzenie umożliwia użytkownikom korzystanie ze strony za pomocą samej klawiatury, zapewnia wsparcie dla czytników ekranu oraz co najważniejsze spełnia wymagania WCAG 2.1. Żaden korzystający z Twojej strony użytkownik nie będzie mieć trudności z dostępnością na Twojej stronie.

Widget dostępności

Widget dostępności

Użytkownicy Twojej strony firmowej otrzymują dostęp do panelu, który z kilku prostych klikach może pomóc im przystosować stronę do ich ograniczeń. Przycisk wyzwalający widget można ustawić w preferowanym przez Ciebie miejscu.

Predefiniowane profile

accessMate posiada zdefiniowane profile dostępności zaprogramowane tak, by strona spełniała wymagania WCAG 2.1. Jednym kliknięciem użytkownicy mogą dopasować Twoją stronę internetową do swoich potrzeb i umiejętności.

Zdefiniowane profile dostępności
Ustawienia dostępności strony

Opcje ułatwień dostępu

accessMate prócz zdefiniowanych profili dostępności posiada kilkanaście dodatkowych pojedynczych ułatwień dostępu, które umożliwiają dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych zgodnie z wytycznymi WCAG 2.1.

Nawigacja klawiaturą

Obsługa strony przez osoby z ograniczeniami motorycznymi nigdy nie była tak prosta. accessMate pozwala na sprawną nawigację po witrynie za pomocą klawiatury, także po elementach, które do tej pory nie były dostępne dla użytkowników z niepełnosprawnościami.

Nawigacja za pomocą klawiatury

Be Accessible

Zyskaj nowych klientów dzięki accessMate

Wtyczka accessMate posiada zdefiniowane profile dostępności zaprogramowane tak, by strona spełniała wymagania WCAG 2.1. Profile jednym kliknięciem pomogą użytkownikom lepiej dostosować Twoją stronę internetową włączając kilka funkcji dostępności jednocześnie.

Dostępne profile

 • ADHD
 • Epilepsja
 • Zaburzenia wzroku
 • Dysleksja
 • Daltonizm
 • Ślepota

Profil: ADHD

Pomóż skupić uwagę osobom zmagającym się z ADHD

Użytkownicy, którzy cierpią na ADHD lub inne zaburzenia koncentracji, mają duże problemy ze skupieniem się przy korzystaniu ze stron internetowych i aplikacji. Profil wyłącza wszelkie animacje na stronie, przez co takie osoby nie doświadczą efektu rozproszenia. Dodatkowo cała strona zostanie nieco wygaszona, a za kursorem będzie podążał prostokąt, który pomoże skupić uwagę na fragmencie tekstu, nad którym się on znajdzie.

adhd

Profil: Epilepsja

Ogranicz ryzyko wystąpienie padaczki światłoczułej

Ataki padaczki są niezwykle groźne. U osób cierpiących na epilepsję taki atak może być wywołany przez bodźce świetlne takie jak szybko zmieniające się obrazy, migający tekst czy specyficzne wzory geometryczne. Profil wyłącza wszelkie fajerwerki, które zostały umieszczona na stronie, oraz ją wyszarza, co ogranicza ryzyko wystąpienia padaczki fotogennej.

epilepsja

Profil: Zaburzenia wzroku

Zapewnij odpowiedni kontrast kolorów i wielkość czcionki

Problemy ze wzrokiem skutecznie utrudniają korzystanie ze stron internetowych. Rozwiązaniem jest dedykowany profil accessMate. Z jego pomocą osoby posiadające wadę wzroku — znaczną lub nieznaczą — będą w stanie bez trudu poruszać się po stronie i czerpać z niej informacje. Profil powiększa kursor, wyłącza animacje, zwiększa tekst oraz sprawia, że staje się on bardziej czytelny. Dodatkowo nadaje efekt niskiego nasycenie, co pomaga rozróżnić trudny do odczytania tekst.

Zaburzenia wzroku

Profil: Dysleksja

Spraw, by tekst na stronie stał się czytelny

Osoby cierpiące na dysleksje mają problemy z nauką czytania czy pisania. Szacuje się, że od 10 do 15% społeczeństwa cierpi na to zaburzenie, które m.in. utrudnia prawidłowy odbiór treści umieszczanych na stronach internetowych. Dzięki AccesMate osoby dyslektyczne nie napotkają barier na Twojej stronie. Profil Dysleksja zmienia czcionkę na bardziej czytelną o charakterze pisma pisanego. Dzięki temu często mylone litery, takie jak d oraz b, można łatwo rozróżnić.

dysleksja

Profil: Daltonizm

Przystosuj stronę dla osób cierpiących na ślepotę barw

Co najmniej 1 na 12 mężczyzn i 1 na 200 kobiet cierpi na pewien stopień daltonizmu. Nie pozwól, by dysfunkcja w odbiorze kolorów zniechęciła, Twoich klientów z korzystania ze strony. Dedykowany profil nada efekt zwiększenia jasności, co pozwoli osobom z najpopularniejszymi formami daltonizmu zobaczyć istotne barwy niezbędne do korzystania z witryny.

daltonizm

Profil: Ślepota

Udostępnij tekst pisany czytnikom ekranu

Profil ten przysłuży się osobom z zaburzeniami wzroku i posłuży jako alternatywny czytnik ekranu. Pomaga rozczytać trudno dostępne treści osobom niedowidzącym czy teksty alternatywne obrazów. Osoby całkowicie ślepe powinny korzystać z dedykowanych fizycznych urządzeń takich jak czytniki ekranowe, gdyż żadna wtyczka czy rozszerzenie nie jest w stanie ich zastąpić.

slepota

Nasze wdrożenia

Sprawdź, jak działa accessMate

Przetestuj działanie accessMate na stronach, na których został on już wdrożony.

Jak zrozumieć kobietę Feel Comfort

Cennik

Pakiety accessMate

Poniższe ceny dotyczą wtyczki do WordPress'a. W przypadku innych systemów zarządzania treścią do ceny doliczony zostanie koszt wdrożenia wynoszący 300 zł.

accessMate Light

 • Podstawowe ułatwienia dostępu (8 z 14 funkcji)
 • Licencja na 1 domenę
 • Bezpłatne wsparcie techniczne przez 3 miesiace
 • Pełna zgodność z WCAG 2.1
 • Jednorazowa opłata

990 zł netto

Zamawiam

accessMate Pro

 • Pełne ułatwienia dostępu (14 z 14 funkcji)
 • Zdefiniowane profile dostępności
 • Licencja na 1 domenę
 • Bezpłatne wsparcie techniczne przez 12 miesięcy
 • Pełna zgodność z WCAG 2.1
 • Jednorazowa opłata

1290 złnetto

Zamawiam

accessMate + cookieMate

 • Wtyczka accessMate w wersji Pro
 • Baner cookies zgodny z RODO i Consent Mode
 • Wdrożenie wtyczek i konfiguracja analityki
 • Licencja na 1 domenę
 • Jednorazowa opłata

1990 złnetto

Zamawiam

Jeżeli prowadzisz lub działasz w fundacji non-profit możemy całkowicie za darmo udostępnić Ci accessMate w wersji Pro. Wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy.

W pakiecie taniej

Zadbaj o dostępność cyfrową i prywatność użytkowników

Wdrożymy na Twoją stronę rozszerzenia, które zapewnią jej zgodność z aktualnymi wymaganiami prawnymi dot. prywatności i dostępności cyfrowej dla osób z niepełnosprawnościami.

 • dożywotnia licencja
 • jednorazowa opłata
 • jedynie 1999 zł

Dostępność cyfrowa a prawo

Czy dostępność cyfrowa dotyczy także mojej firmy?

4 kwietnia 2019 r. w Polsce weszła ustawa o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych, według której podmioty publiczne, podmioty realizujące zadania publiczne oraz jednostki, które dysponują finansami publicznymi (przedszkola, szkoły, uczelnie wyższe, urzędy miast, gmin itp.), są zobligowane do zapewnienia dostępności cyfrowej. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, byś i Ty zadbał o przystępność swojej strony WWW.

Rozszerzenie przeznaczone jest dla firm, organizacji pozarządowych i podmiotów publicznych, którym zależy na likwidacji barier dostępności cyfrowej stron internetowych.

Zyskaj dzięki accessMate

Wdrażając wytyczne WCAG 2.1 na swojej stronie (np. poprzez wtyczkę accessMate):

 • zapewniasz równy dostęp do swoich produktów i usług każdemu, kto odwiedzi Twoją stronę,
 • zapobiegasz sytuacji, w której tracisz potencjalnego klienta z powodu problemów z odczytaniem czy zrozumieniem Twojej strony przez osobę z niepełnosprawnością,
 • zyskujesz zaufanie osób z ograniczeniami, co może wpłynąć pozytywnie na Twój biznes,
 • wyróżniasz się na tle swoich konkurentów, którzy zapewne nawet nie pomyśleli o przystosowaniu stron do osób z niepełnosprawnościami.

Nie zwlekaj i otwórz swoją firmę na klientów z niepełnosprawnościami!

Popraw dostępność cyfrową

Bądź dostępny dla wszystkich klientów

Jeśli jesteś zainteresowany zwiększeniem dostępności swojej strony i przystosowaniem jej dla osób z niepełnosprawnościami, prześlij do nas formularz zgłoszeniowy.

Zajmiemy się wdrożeniem, konfiguracją i wdrażaniem aktualizacji, aby Twoja strona zawsze była przyjazna dla każdego użytkownika.

Zamów wdrożenie wtyczki

Prześlij do nas wypełniony formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia szczegółów wdrożenia wtyczki accessMate.

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest dostępność cyfrowa?

Mianem dostępności cyfrowej (ang. ccessibility) określa się proces tworzenie stron internetowych w sposób dostępny dla wszystkich użytkowników także osób niepełnosprawnych. Strony internetowe są dostępne jeśli spełniają wymogi WCAG, które zostały opublikowane przez Web Accessibility Initiative (WAI)

Co to jest WCAG?

WCAG to skrótowiec od Web Content Accessibility Guidelines, czyli wytycznych dotyczących dostępności treści internetowych. Obecnie obowiązuje wersja 2.1 tych wytycznych.

Co to jest deklaracja dostępności?

Deklaracja dostępności to opis dostępności strony internetowej skierowany dla osób z niepełnosprawnościami. Informuje osoby o problemach, które mogą spotkać na danej witrynie lub o rozwiązaniach jakie twórcy zastosowali.

Kogo obowiązują wytyczne WCAG 2.1?

Według ustawy, która weszła w życie w Polsce 4 kwietnia 2019 r. do zapewnienia dostępności internetowej zobligowane są podmioty realizujące zadania publiczne oraz jednostki, które dysponują finansami publicznymi (przedszkola, szkoły, uczelnie wyższe, urzędy miast, gmin itp.).

Ustawa zosała wdrożona, aby dostosować polskie prawo do dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/2102 z dnia 26 października 2016 r. w sprawie dostępności stron internetowych i mobilnych aplikacji organów sektora publicznego.

Jakie są zasady WCAG?

4 zasady WCAG to postrzegalność, funkcjonalność, zrozumiałość oraz solidność.

Postrzegalność (ang. Perceivable) — oznacza, że informację zawarte na stronie powinny być przedstawione w taki sposób, aby każda osoba, niezależnie od umiejętności czy potrzeb, była w stanie je odebrać. Przykładem spełnienia zasady postrzegalności jest umieszczenie opisu alternatywnego dla obrazu.

Funkcjonalność (ang. Operable) — oznacza, że nawigacja oraz komponenty interfejsu użytkownika muszą być łatwo dostępne dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Przykładem wdrożenia zasady funkcjonalności jest udostępnienie nawigacji za pomocą klawiatury osobom z ograniczeniami ruchu.

Zrozumiałość (ang. Understandable) — informuje o tym, że treści i obsługa interfejsu użytkownika muszą być zrozumiałe dla osób, które z tej witryny korzystają. Przykładem wdrożenia tej zasady jest dodanie języka witryny, aby czytniki ekranu mogły prawidłowo odczytać stronę.

Solidność (ang. Robust) — oznacza, że struktura, jak i działanie strony, powinno spełniać standardy odpowiednie dla zastosowanych technologii, tak aby zapewnić jej długotrwałe funkcjonowanie. Przykładem spełnienia zasady solidności jest prawidłowe oznaczenie komponentów i ról, jakie odgrywają w interfejsie.

Jak poprawić dostępność strony?

Dostępność strony powinna być brana pod uwagę na etapie jej tworzenia oraz programowania. Należy tak projektować strony internetowe, aby od samego początku mieć na uwadze to, że mogą z niej korzystać osoby z niepełnosprawnościami.

Jeśli chcemy poprawić już gotową stronę, to najprostszym sposobem będzie zaopatrzenie się we wtyczkę dostępności accessMate, pomagającą przystosować stronę do zasad WCAG 2.1.

Jak sprawdzić dostępność strony WWW do potrzeb osób z niepełnosprawnościami?

Dostosowanie stron internetowych można sprawdzić korzystając z darmowych narzędzi takich jak PageSpeed Insights lub W3 Validator. Kosztowniejszym, ale o wiele lepszym rozwiązaniem będzie zamówienie audytu dostępności. Taki audyt będzie zawierał szczegółowe informacje na temat tego, jakie elementy serwisu wymagają poprawy, aby zwiększyć jego dostępność.

Jakie warunki powinna spełniać witryna, aby była zgodna z WCAG?

Witryna powinna spełniać 4 główne zasady WCAG 2.1, tj. postrzegalność, funkcjonalność, zrozumiałość i solidność. Szersze omówienie zasad dostępności stron internetowych znajdziesz w pytaniu: Jakie są zasady WCAG?

Jakie są skutki w przypadku braku wdrożenia wytycznych WCAG?

Brak dostępności stron internetowych może prowadzić do różnych negatywnych skutków dla Twojej firmy, takich jak:

 • utrata potencjalnych klientów,
 • nadszarpnięcie reputacji firmy przyjaznej osobom z niepełnosprawnościami,
 • spadek efektywności komunikacji z klientami,
 • kary finansowe i ryzyko procesów sądowych w przypadku firm i instutucji prawnie zobowiązanych do wdrożenia WCAG na swoje strony WWW.

Jaka wtyczka dostępności będzie najlepsza dla systemu WordPress?

accessMate to najbardziej zaawansowana wtyczka do WordPress'a, która zapewnia dostępność stron internetowych bez konieczności ingerowania w kod. Została ona zaprojektowana w Agencji KS.

Czy accessMate można wdrożyć na dowolną stronę?

Pełne wsparcie działania wszelkich funkcjonalności accessMate, możemy zapewnić na systemie zarządzania WordPress. Możliwe jest również wdrożenie wtyczki na strony WWW z innym systemem zarządzania, (np. Joomla, PrestaShop) lub stronach bez takiego systemu.


Zamów wdrożenie wtyczki

Prześlij do nas wypełniony formularz, a my skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia szczegółów wdrożenia wtyczki accessMate.

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
(4.7/5), głosów: 38
Ocena strony:
Go Top