Spis treści:

Wybór platformy

Oprogramowanie sklepu jest niezwykle istotne, ponieważ stanowi ono serce sklepu. Na rynku dostępne są różnego rodzaju technologie i narzędzia, jednak wśród nich można wyróżnić trzy najpopularniejsze:

 • Otwarte oprogramowanie (np. PrestaShop, WooCommerce) - to rozwiązania open source, które są powszechnie dostępne.
 • Dedykowane rozwiązania - są tworzone na zamówienie, ale wymagają większych nakładów finansowych na początku.
 • Rozwiązania w modelu SaaS (oprogramowanie jako usługa) - to platformy oferowane jako usługa, które nie wymagają dużych inwestycji.

I na tym ostatnim właśnie się skupimy. W modelu SaaS nie musisz sobie zaprzątać głowy hostingiem sklepów internetowych i instalowaniem oprogramowania. Rozwiązanie typu SaaS, jest podobne do franczyzy, której popularność ostatnio znacznie wzrosła. Większość z was zapewne kojarzy zielone, charakterystyczne logo nawiązujące do nazwy płaza, które można zobaczyć na niemal każdym osiedlu. Podobnie jest w przypadku platformy Shoper - jest to cyfrowy lokal wyposażony w kasę, zaplecze, niezbędne urządzenia i regały na produkty. Jednak różnica polega na tym, że to my decydujemy, jak go urządzimy i co docelowo znajdzie się na półkach. Opłacając stałą miesięczną subskrypcję, lub roczny abonament, możesz założyć własny sklep internetowy i praktycznie od razu sprzedawać na platformie.

Czy Shoper to odpowiednie miejsce na Twój e-biznes?

Sklep Shoper jest liderem na rynku polskich platform e-commerce na abonament, cieszącym się największą popularnością i zaufaniem ponad 30 tysięcy przedsiębiorców.

System Shoper zapewnia w jednym miejscu wszystko, co potrzebne do startu i rozwoju sprzedaży zapewniającym tym samym bezpieczeństwo danych.

Zalety

Do największych atutów Shopera możemy zaliczyć:

 • Szybki start: Dostajesz gotowy sklep, który po prostej konfiguracji, dodaniu kategorii i produktów jest gotowy, aby rozpocząć sprzedaż.
 • Brak konieczności zajmowania się aktualizacjami i zmianami w prawie, takimi jak zgodność z dyrektywą Omnibus.
 • Oszczędność finansowa: Chcesz uniknąć dużych nakładów finansowych na samym początku oraz znać koszty późniejszej obsługi sklepu. Sklep można założyć już od 25 zł netto miesięcznie.
 • Prosta obsługa: Prowadzenie sklepu nie wymaga umiejętności technicznych. Obsługa sklepu jest łatwa i intuicyjna. Dodatkowo do waszej dyspozycji jest bezpłatna infolinia i pomoc techniczna.
 • Personalizacja: Możesz wybierać spośród ponad 40 szablonów i stylów graficznych, aby dostosować wygląd swojego sklepu do swoich preferencji i marki.

Jeśli poszukujesz czegoś wyjątkowego, oferujemy również indywidualne wsparcie. Nasz zespół chętnie pomoże w drobnych projektach i modyfikacjach.

Shoper tylko dla niedużych i średniej wielkości firm?

Nic bardziej mylnego! Mimo że początkowo oprogramowanie platformie Shoper było skierowane przede wszystkim do małych i większych firm posiadających do 50 tysięcy produktów w ofercie.

Obecnie sklep Shoper w modelu SaaS (Software as a Service), czyli na gotowym oprogramowaniu w subskrypcji, oferuje dużą elastyczność i indywidualne podejście do wielu kwestii. Dlatego coraz częściej jest wybierany także przez duże i znane marki. W portfolio Shoper możemy znaleźć sklepy takich marek jak: Irving, Doppelherz, Paprocki & Brzozowski, Robert Makłowicz, WK Dzik, Agencja Mienia Wojskowego, Kanał Sportowy, Zina, czy Isostar.

Shoper Premium

Właściciel oprogramowania Shoper, firma Dreamcommerce S.A. oferuje także wyższy plan abonamentowy dla bardziej wymagających klientów, który posiada system Premium Cache. Dzięki temu ładowanie się podstron sklepu jest nawet 10-krotnie szybsze w porównaniu do standardowej usługi. Platforma jest bardziej odporna na obciążenie dzięki autoskalowalnej infrastrukturze, która zapewnia ciągłą wydajność dostosowaną do natężenia ruchu i liczby zamówień. Jak zapewnia platforma Shoper, dostępność usługi utrzymywana jest na poziomie co najmniej 99,99%.

Niezawodność i wydajność

Z platformy Shoper Premium korzysta obecnie jeden z najbardziej znanych w Polsce dystrybutorów elektroniki - sklep Krugermatz.com. Podczas reklam emitowanych w telewizji, strona sklepu Kruger&Matz odnotowywała dziewięć tysięcy odsłon na minutę (150 na sekundę), działając przy tym bezproblemowo. To wszystko możliwe dzięki Premium Cache, który umożliwia wczytywanie strony bezpośrednio z pamięci, skracając czas ładowania nawet do 10 ms (standardowe generowanie strony trwa ok. 200-300 ms). Dzięki temu sklep jest w stanie obsłużyć duże i gwałtowne skoki ruchu, takie jak tysiące odwiedzin jednocześnie podczas reklam w telewizji.

Schemat przedstawiający różnice pomiędzy wersjami oprogramowania Shoper Źródło: Shoper.pl

Na SaaSie też da się!

Aktualnie sklep internetowy Shoper oferuje swoim klientom rozwiązania, które nie odbiegają od tego, co można znaleźć na systemach dedykowanych. Jednak często można usłyszeć opinię, że oprogramowanie Shoper narzuca sklepom pewne ograniczenia, takie jak brak możliwości wprowadzania indywidualnych rozwiązań czy dostosowania oprogramowania do konkretnych potrzeb biznesowych. Gdyby rzeczywiście tak było, to na obecnie bardzo konkurencyjnym rynku e-commerce, klienci platformy Shoper szybko by się z nią pożegnali. Jednak obserwuje się wręcz odwrotny trend, a liczba sprzedawców Shoper ciągle rośnie.

Funkcjonalności

Korzystając z Shopera w ramach abonamentu, w panelu administracyjnym masz dostęp do ponad 250 wbudowanych jego funkcjonalności, które znacząco ułatwiają zarządzanie sklepem internetowym, obsługę sprzedaży, czy pomogą w pozycjonowaniu sklepu.

Do najważniejszych można zaliczyć, takie jak:

 • Shoper Płatności - zintegrowany, wygodny i bezpieczny system płatności elektronicznych, dostępny w ramach sklepu umożliwiający połączenie z najpopularniejszymi dostawcami płatności.
 • Integracja z narzędziami SEO: Google Analytics, Google TAG Manager, Google Search Console
 • Shoper Faktury i Magazyn - narzędzie, które usprawnia proces fakturowania, obsługę procesu przyjęcia zamówienia, czy kontrolę kosztów oraz prowadzenie Księgi Przychodów i Rozchodów.
 • Shoper Przesyłki - usługa, która umożliwia nadawanie przesyłek za pośrednictwem wielu renomowanych firm kurierskich.

Modyfikacje

Shoper umożliwia dostęp do CSS, kodu JS, plików szablonu, a także do front API, webhooków oraz sklepu z dodatkowymi aplikacjami. To zdecydowanie rozszerza możliwości platformy, umożliwiając pełne dostosowanie i rozbudowę funkcjonalności. Jednak należy pamiętać, że wszelkie zmiany w plikach szablonów mogą uniemożliwić ich aktualizację w przyszłości.

Rozbudowany konfigurator produktu

Właściciel sklepu internetowego Aluroli.pl, producenta rolet, również zdecydował się na wykorzystanie oprogramowania typu SaaS w wersji Premium. Jego przykład pokazuje, że takie rozwiązanie oferuje szerokie możliwości, o czym świadczy rozbudowany konfigurator produktu.

Konfigurator ten umożliwia nie tylko podanie wymiarów rolety, ale także wybór stopnia zaciemnienia, tkaniny, koloru kasety, rodzaju prowadnic oraz strony sterowania.

Zaawansowany konfigurator rolet Zaawansowany konfigurator rolet

Podobnie w sklepie Tableo.eu, gdzie dostępne są różne rodzaje tablic korkowych, kredowych i suchościeralnych na wymiar, zastosowano specjalny konfigurator. Po wybraniu jednego z rodzajów tablicy konfigurator pozwala na łatwe składanie zamówienia, dostosowując tablicę do Twoich indywidualnych wymiarów i preferencji.

Personalizowane tablice na Tableo.eu. Personalizowane tablice na Tableo.eu.

W sklepie Meblemagnat.pl osoby mają jeszcze większy wybór możliwości, ponieważ za pomocą konfiguratora mogą skomponować swoje własne łóżko. W kilka chwil można określić wymiary łóżka, wybrać gatunek drewna, rodzaj materaca, pokrowca, a także opcjonalnie skorzystać z usługi wniesienia.

Konfigurator personalizacji łóżka na Meblemagnat.pl. Konfigurator personalizacji łóżka na Meblemagnat.pl.

Na stronie Fly-Desk.com możesz skorzystać z doskonałego konfiguratora, który zapewnia pełną swobodę w personalizacji biurka. Dzięki niemu masz możliwość wyboru idealnego rozmiaru biurka, dopasowanego do Twoich potrzeb i dostępnej przestrzeni. Możesz również wybrać kolor blatu, czy stelażu, który najlepiej pasuje do Twojego wnętrza lub preferencji estetycznych. Co więcej, konfigurator umożliwia wybór rodzaju stelażu, który najlepiej odpowiada Twoim preferencjom pod względem stylu i funkcjonalności. Dzięki temu konfiguratorowi masz pełną kontrolę nad tym, jak będzie wyglądało Twoje idealne biurko.

Personalizacja biurka na fly-desk.com Personalizacja biurka na fly-desk.com

Zaawansowany system wyszukiwania

Na stronie Turbochargers-Shop.com możesz skorzystać z zaawansowanego systemu wyszukiwania, dedykowanego branży motoryzacyjnej. To narzędzie umożliwia precyzyjne znalezienie turbosprężarki na podstawie wybranej marki i modelu samochodu, a następnie przez wybranie konkretnej wersji i silnika.

Zaawansowana wyszukiwarka na oprogramowaniu Shoper Zaawansowana wyszukiwarka na oprogramowaniu Shoper

Nawigacja do najbliższego salonu

Na koniec kolejny przykład ze sklepu Kruger&Matz i tym razem jego mapa na stronie sklepu, która umożliwia wyszukiwanie wszystkich salonów producenta. Dzięki niej można łatwo odnaleźć sklep stacjonarny, a po podaniu kodu pocztowego mapa sama wskazuje drogę do najbliższego salonu.

Mapa nawigacyjna na stronie sklepu Kruger&Matz wskazująca najbliższy salon. Mapa nawigacyjna na stronie sklepu Kruger&Matz wskazująca najbliższy salon.

Podsumowanie

Choć istnieje powszechne przekonanie, że platformy typu SaaS mają wiele ograniczeń, Shoper udowadnia, że można na niej stworzyć uniwersalny sklep internetowy dla praktycznie każdego. Dzięki prostocie obsługi szerokim możliwościom personalizacji, dostępnym funkcjonalnościom i elastycznemu podejściu, Shoper zyskał zaufanie ponad 30 tysięcy przedsiębiorców. Platforma oferuje szybki start, oszczędność finansową i niezawodność, co czyni ją atrakcyjnym rozwiązaniem zarówno dla małych, jak i dużych firm. Przykłady sklepów korzystających z Shoper potwierdzają, że można na niej zbudować sklep internetowy dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji w dodatku wygodny dla właściciela sklepu.