Spis treści

Silna marka osobista — od czego zacząć?

Pokaż się potencjalnym klientom. Skończ z wymówkami i zrób pierwszy krok! Bądź cierpliwy i konsekwentny. Oto kilka cennych wskazówek od których proponujemy zacząć:

1️⃣ Ustal grupę docelową i obszar specjalizacji.

Odpowiedz sobie na pytania: W czym jesteś dobry? Jakie są Twoje mocne strony? Musisz wiedzieć do kogo kierujesz swoją wypowiedź i kto jest po drugiej stronie ekranu. Jakie ma potrzeby, czego od Ciebie oczekuje? W czym możesz mu pomóc? Dokładne sprecyzowanie niszy jest kluczowe! Bez określenia grupy docelowej zbudowanie silnej marki nie jest możliwe.

2️⃣ Określ dokładnie swoje cele w Social Mediach.

Na czym zależy Ci teraz najbardziej? Budowaniu społeczności, wzbudzaniu zaangażowania, a może zwiększeniu rozpoznawalności? Wybierz jeden główny cel i skup się na nim. Pamiętaj, że monetyzacja profilu wymaga przeprowadzenia odbiorcy przez lejek sprzedażowy. Najpierw dana osoba musi Cię znaleźć i zainteresować się Twoimi działaniami. Później musisz zdobyć zaufanie i dopiero wtedy możesz liczyć na konwersję ze strony obserwującego.

3️⃣ Przygotuj profil na przyjście nowych osób.

Zadbaj o odpowiednie zdjęcie profilowe, BIO, relacje wyróżnione, CTA oraz ogólny design. Pamiętaj, że te z pozoru "szczegóły" są niezwykle ważne! Bez nich nie pozyskasz nowych obserwujących, nawet jeśli Twój content będzie ciekawy.

 • Zdjęcie profilowe powinno być kolorowe, wyraźne i przedstawiać Ciebie. Najlepiej, żeby twarz była dobrze widoczna. Fajnie, jeśli zdjęcie będzie nawiązywać do branży. Jesteś fotografem? Pokaż się z aparatem! Jesteś wizażystką? Pokaż się z kosmetykami!
 • BIO musi być napisane krótko i zwięźle. Użyj słów kluczowych odpowiednich dla Twojej branży (np. fryzjer, trener personalny, stomatolog itd.) przekaż tam w czym możesz pomóc i kim jesteś. Nie umieszczaj żadnych hasztagów i nie oznaczaj innych kont - te działania wyprowadzają użytkownika z naszego profilu. Na końcu BIO umieść jeden najważniejszy dla Ciebie na ten moment link.
 • Relacje wyróżnione traktuj jak zakładki na stronie internetowej. Nie wrzucaj tam wszystkiego! Stwórz takie relacje jak: o mnie, oferta, opinie, Q&A itd.
 • Zadbaj o spójną komunikację. Najlepiej wybierz 3 przewodnie kolory i używaj ich naprzemiennie w swoich grafikach i okładkach. Zapewni to jednolity wygląd, co pomoże budować rozpoznawalność marki osobistej, a dodatkowo będzie wyglądać estetycznie.

4️⃣ Bądź aktywny

Udzielaj się na profilach innych twórców i daj się zauważyć. Wybierz kilka wartościowych dla Ciebie kont i regularnie angażuj się pod ich treściami. Nie traktuj innych twórców jako konkurencji. Pomyśl o obustronnych korzyściach, które moglibyście wynieść z wspólnej współpracy.

5️⃣ Stwórz strategię

Zaplanuj dokładnie swoje działania na najbliższe miesiące. Co będziesz publikować i w jakie dni? Czy będziesz korzystać z reklam płatnych? Jeśli tak, to z jakich dokładnie? Jaki budżet masz przeznaczony na kampanie reklamowe?

6️⃣ Analizuj wyniki i wyciągaj wnioski.

Dzięki temu dowiesz się: Co działa na Twoich obserwujących, jakiego typu treści sprawdzają się najlepiej na Twoim koncie, o której porze odbiorcy są najbardziej aktywni oraz czego dokładnie potrzebują.

Jak znaleźć statystyki na instagramie?

 • Wejdź na swój profil.
 • Kliknij w 3 kreseczki w prawym górnym rogu.
 • Odszukaj zakładkę STATYSTYKI.

Statystyki poszczególnych postów znajdziesz również pod każdym opublikowanym wpisem. Wystarczy kliknąć pod zdjęciem w "Zobacz statystyki". Podstawowe dane, które należy analizować to: demografia, zasięg postów, liczba wizyt na profilu i liczba interakcji.

monetyzacja konta na instagramie
Monetyzacja konta na Instagramie

Jak rozwinąć konto na instagramie?

 • Pamiętaj o regularności i bądź konsekwentny w swoich działaniach. Staraj się jak najczęściej publikować posty, reelsy i relacje. Jeśli będziesz publikował raz w tygodniu, Twoi odbiorcy najzwyczajniej w świecie o Tobie zapomną. Nie pozwól na to!
 • Zwróć uwagę, co publikują inni i staraj się wyróżnić na tle konkurencji. Wykaż się kreatywnością! Pokaż swoją markę osobistą inaczej niż wszyscy.
 • Twórz reelsy, które świetnie działają organicznie. Dzięki nim możesz dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Nagranie dobrego reels pochłania wiele czasu: pomysł, nagrywanie, montaż, szukanie trendowej muzyki, pisanie treści. Jeśli nie masz wystarczających umiejętności i czasu skorzystaj z naszej oferty, a my stworzymy filmiki za Ciebie! Oprócz tego dobierzemy muzykę, stworzymy opis i umieścimy odpowiednie hasztagi.

Reels - krótkie klipy, nieskończona wyobraźnia

Dostarczymy Ci profesjonalnie przygotowane i kreatywne rolki, które wyróżnią Twoją firmę na tle konkurencji i pozwolą dotrzeć do większej liczby odbiorców.

 • Proces budowania marki osobistej w social mediach wymaga wiele czasu i poświęcenia. Nie możesz traktować tego jako „dodatkowego zajęcia”. Musisz zaangażować się na 101%.
 • Rób to, czego oczekuje od Ciebie algorytm. Instagram chce, żebyśmy spędzali jak najwięcej czasu w aplikacji. Twórz więc angażujące treści, które będą zapisywane i udostępniane przez innych.
 • Nie zapomnij o InstaStory. Relacje mają ogromny potencjał do sprzedawania produktów i promowania usług.
 • Nie skupiaj się na różnych kanałach w Internecie. Staraj się zyskać popularność i zbudować silną markę osobistą na jednej platformie.
 • Świetnym sposobem jest również organizacja live na żywo. Pozwoli to poznać się bliżej i w większym stopniu wejść w interakcje z odbiorcami. Daj im możliwość zadawania pytań na żywo.

Skąd brać pomysły na publikację?

Zadawaj pytania swoim odbiorcom. Spytaj, czego chcieliby się dowiedzieć, co sprawia im trudność. Dzięki temu zyskasz gotowe pomysły na treści. Możesz również zrobić recykling dawnych publikacji i wykorzystać ponownie te, które miały dobre zasięgi. Regularnie sprawdzaj komentarze pod postami konkurencji. To również świetny sposób na poznanie problemów i oczekiwań potencjalnych klientów.

Kluczowa zasada w budowaniu marki osobistej

Przede wszystkim bądź autentyczny, dawaj wartość i buduj więź oraz relacje z odbiorcami. Dzięki temu zdobędziesz zaufanie. Dziel się wiedzą za darmo i zbuduj wizerunek eksperta. Swoimi treściami zachęcaj do interakcji poprzez komentarze, udostępnienia czy polubienia postów. I pamiętaj, nigdy nie przekładaj ilości nad jakość!

INSTA PORADA - Jak przesyłać pliki wysokiej jakości?

W dzisiejszych czasach nikt nie chce oglądać słabych jakościowo materiałów. Należy pamiętać, że podczas przesyłanie plików potrzebny jest dobry internet. Oprócz tego zmień ustawienia bezpośrednio w aplikacji Instagram. O tej funkcji wciąż wie niewiele osób. Poniżej znajduje się instrukcja jak zrobić to krok po kroku:

 • Wejdź na swój profil i kliknij w 3 kreseczki w prawym górnym rogu.

Instrukcja przesyłanie plików wysokiej jakości 1
Instrukcja przesyłanie plików wysokiej jakości 1

 • Następnie przejdź do "Ustawienia i prywatność".

Instrukcja przesyłanie plików wysokiej jakości 2
Instrukcja przesyłanie plików wysokiej jakości 2

 • Odszukaj zakładkę "Użycie danych i jakość multimediów"

Instrukcja przesyłanie plików wysokiej jakości 3
Instrukcja przesyłanie plików wysokiej jakości 3

 • Upewnij się, że suwak obok napisu „Prześlij w najwyższej jakości” świeci się na niebiesko.

Instrukcja przesyłanie plików wysokiej jakości 4
Instrukcja przesyłanie plików wysokiej jakości 4

Podsumowanie

Budowanie marki osobistej, to długotrwały proces. Jednak dzięki dostosowaniu się do panujących zasad oraz trendów wciąż jest to możliwe. Posiadane umiejętności, które z pewnością będą pomocne to: storytelling, montaż video, kreatywność, samodyscyplina. Media społecznościowe dają ogromną moc rozwoju, więc warto wykorzystać ich potencjał. Pokaż, że jesteś mistrzem w danej dziedzinie i stwórz silną markę osobistą. Pozwól innym poznać Ciebie i skorzystać z twoich usług. Zacznij już dzisiaj budować markę osobistą! Jeśli potrzebujesz pomocy, to specjaliści w Agencji KS służą pomocą.

Brak czasu na obsługę profilu w Social Mediach?

Poprowadzimy fanpage Twojej firmy!