Wikipedia określa marketing szeptany jako: działania marketingowe mające za zadanie dotarcie z informacją marketingową do odbiorcy, za pośrednictwem bezpośredniego, wyglądającego na "spontaniczny" przekazu ustnego. Prościej mówiąc, jest to rodzaj marketingu, za którego pośrednictwem docieramy do klienta z promowanymi treściami poprzez prowadzone dyskusje w Internecie. Dzięki odpowiednim zabiegom zachęcamy do zainteresowania naszą marką. Wychodzimy potencjalnym klientom "naprzeciw", szczególnie tym, którzy przeszukując fora internetowe, blogi i inne serwisy, stoją często przed wyborem odnośnie zakupu. Konkretna i aktywna dyskusja zaprowadzi klienta do naszego produktu i strony internetowej.

Do zadań marketingu szeptanego zaliczymy:

  • prowokowanie rozmów o marce, produkcie, usłudze
  • wywołanie pozytywnych reakcji wśród konsumentów
  • prowokowanie do udziału w dyskusji
  • pomoc w rozwiązywaniu problemów

W teorii wszystko wydaje się banalne. Marketing szeptany jest bardzo atrakcyjną formą pod jednym warunkiem. Musi być realizowany profesjonalnie. W sieci znajdziemy mnóstwo przykładów marketingu szeptanego realizowanego "na skróty", poprzez dodawanie fałszywych informacji i opinii o markach, produktach, usługach, których celem było zwiększenie popularności. Tego typu praktyki nie są uznawane za etyczne.

Do czego dążymy poprzez rzetelny marketing szeptany?

  1. promocja firmy i strony internetowej
  2. wytwarzane naturalnego ruchu na stronie internetowej
  3. pozyskiwanie naturalnych linków - SEO

Planując zakup produktu lub usługi wchodzimy często na fora internetowe. Wątki typu: "poszukuje usługi ..., czy ktoś może polecić dobrą firmę? Ja znam tylko taką ..." możemy z góry uznać za mało profesjonalny marketing szeptany lub nachalną reklamę. Tego typu wątki są zazwyczaj usuwane z dobrych forów po kilkunastu minutach przez administratora.

Marketing szeptany posiada również szereg pozytywnych aspektów. Profesjonalna realizacja przyczyni się do sukcesu nie jednej marki, produktu lub usługi.

Szukasz kogoś, kto zajmie się kompleksowo marketingiem internetowym Twojej firmy?

Postaw na eksperów z Agencji KS!


Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)