Co to jest Asystent Google - Definicja

Asystent Google to inteligentna aplikacja od Google, która wykonuje nasze polecenia za pośrednictwem głosowej komendy. Aplikację w łatwy sposób można pobrać na telefon, tablet lub inne urządzenie. Na Androida z Google Play, a na iOS z App Store. Aby skorzystać z jego pomocy, powiedz "ok google" lub naciśnij i przytrzymaj przycisk ekranu głównego na swoim urządzeniu.

Co to jest asystent google?

Co potrafi Asystent Google?

Asystent w języku polskim jest dostępny od 2019 roku i obecnie działa bardzo płynnie na różnych urządzeniach. Od początku jego wdrożenia marki wydały dużo sprzętu, który jest z nim kompatybilny. Słuchawki, głośniki czy zegarki możesz teraz obsługiwać tylko za pomocą głosowych komend. To wielkie ułatwienie w codziennym życiu i świetna zabawa dla miłośników nowinek technologicznych.
Bez dotykania swojego telefonu możesz włączyć asystenta, który w kilka sekund będzie gotowy do pracy.

Algorytmy Asystenta Google monitorują treści w internecie i na ich podstawie odpowiadają na pytania. Oprócz podstawowych pytań "jaka jest dziś pogoda w Rzeszowie?" lub "jak dawno temu było zaćmienie?", Asystent uruchomi muzykę, wyśle wiadomości lub ustawi odliczanie minut na urządzeniu.

Z Asystentem Google możesz poznać podstawowe informacje o danym mieście i poruszać się po nim bez najmniejszego problemu. Aplikacja przedstawi Ci listę zabytków, dobrze ocenianych restauracji, czy uruchomi translator, jeśli chcesz porozumieć się w obcym języku. Zadając aplikacji pytanie "co potrafisz?" poznamy wszystkie jego funkcje i możliwości.

Jakie wymagania ma Asystent Google?

By korzystać z pomocy Asystenta potrzebujesz:

 • Android 5.0 lub nowszy / iOS 11 bądź nowszy,
 • Aplikacja Google 6.13 lub nowszą,
 • Usługi Google Play,
 • Ekran o rozdzielczości co najmniej 720p,
 • Wolne miejsce na dysku co najmniej 1GB.

Jeśli spełniasz te warunki, możesz komunikować się z asystentem i z jego pomocą uzyskać potrzebne informacje.

Jak wyłączyć Asystenta Google?

Ta aplikacja jest pomocna, ale czasem zbyt uciążliwa. Aby ją wyłączyć, wykonaj poniższe kroki:

 1. Włącz aplikacje Google,
 2. Następnie - więcej,
 3. Ustawienia,
 4. Asystent Google,
 5. Ogólne,
 6. I wygaś niebieski suwak.

Następnym razem kiedy będziesz go potrzebować, analogicznie wykonaj tę instrukcję.

Ostatnia aktualizacja: 11 czerwca 2024

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.8/5), głosów: 94
Ocena strony:
Head New Business Specialist
LinkedIn

Pozyskuj klientów online i zwiększaj zyski dzięki reklamie w Internecie!

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top