Co to jest TikTok - Definicja

TikTok to aplikacja społecznościowa, która pozwala użytkownikom na tworzenie krótkich nagrań wideo o dowolnej tematyce. W ostatnich latach TikTok zyskał ogromną popularność. Stał się fenomenem wśród użytkowników innych mediów społecznościowych, a jego tempo wzrostu jest imponujące. Staje się coraz bardziej popularny jako platforma marketingowa dla firm, które chcą dotrzeć do młodszych grup odbiorców.

Co to jest TikTok?

Jak działa TikTok?

Działanie samej aplikacji jest proste - po zalogowaniu, użytkownicy widzą na swojej tablicy filmy innych twórców. Po kliknięciu na ikonę "plus", w dolnej części na ekranie smartfona, można nagrywać i edytować swoje własne filmy. Panel oferuje wiele ciekawych funkcji edycji takich jak: efekty specjalne, przejścia, możliwość przycinania i retuszu, dodawanie tekstu, muzyki, czy wstawianie kolorowych naklejek. Ciekawy montaż przyciąga wielu widzów i potencjalnych klientów.

Kiedy powstała aplikacja?

Chińska platforma społecznościowa, została uruchomiona po raz pierwszy pod nazwą Douyin we wrześniu 2016 roku. Początkowo była skierowana na rynek krajowy i umożliwiała nagrywanie video, zazwyczaj z muzyką w tle. Lip sync i krótkie filmy zyskał wtedy popularność i początkowo właśnie na nich platforma opierała swoją działalność. W 2017 roku ByteDance wykupił amerykańską firmę Musical.ly i połączył ją z Douyin, tworząc globalną aplikację TikTok.

Ile osób korzysta z TikToka?

Z serwisu korzysta ponad miliard osób na całym świecie. To pierwsza aplikacja spoza Facebooka, która przekroczyła próg 3 miliardów pobrań. Dominującą grupę na platformie stanowią obecnie młodzi ludzie w przedziale wiekowym 18-24 lat. Na tle konkurencji aplikacja mobilna zajmuje 6 miejsce według liczby użytkowników miesięcznie. TikTok był najczęściej pobieraną aplikacją w 2022 roku z 672 milionami pobrań!

Jak działa algorytm i dlaczego widzę akurat ten filmik innych użytkowników?

Za sukcesem aplikacji stoi również algorytm TikToka, który bardzo trafnie dobiera interesujące filmiki dla każdego użytkownika. Aplikacja poleca video na podstawie aktywności w serwisie.

Co to oznacza? TikTok analizuje pozostawione przez użytkownika polubienia, obserwacje, komentarze, udostępnienia oraz treści, które wyszukuje. Wtedy sugeruje filmiki, które z największym prawdopodobieństwem go zainteresują.

Jeśli chcesz dotrzeć do większej ilości odbiorców, musisz poznać najważniejsze funkcje TikToka i zrozumieć jego algorytm.

Ostatnia modyfikacja: 2023-05-18 09:17:05

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(5/5), głosów: 5
Ocena strony:
Social Media Specialist
LinkedIn

Chcesz zarabiać więcej pozyskując klientów z Internetu? Skontaktuj się z nami!

Zamów bezpłatną ofertę

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top