Co to jest Citation Flow - Definicja

Citation Flow (CF) to wskaźnik stworzony przez firmę Majestic, który mierzy wartość linków przychodzących do strony internetowej. W przeciwieństwie do wskaźnika Trust Flow, również stworzonego przez firmę Majestic, Citation Flow skupia się na ilości linków przychodzących, a nie na ich jakości. Wskaźnik CF przyjmuje wartość od 0 do 100.

Sam wskaźnik Citation Flow jest niewystarczający do określenia autorytetu strony internetowej, jego wartość powinna być analizowana wraz z innym wskaźnikiem — Trust Flow. Tylko wtedy jesteśmy w stanie uzyskać wartościowe dane do analizy strony WWW. W procesie analizy warto brać pod uwagę również takie wskaźniki jak: URL Rating (UR), Domain Authority (DA) oraz Domain Rating (DR).

wskaźnik CF agencji ks.pl
Wskaźnik CF dla strony ks.pl

Citation Flow vs Trust Flow

Citation Flow (CF) jest zadowalający, gdy jego wartość jest podobna do Trust Flow (TF). Jeśli wskaźnik Trust Flow jest nieznacznie wyższy od CF, można uznać, że linki są wartościowe, ale jeśli różnica jest znacząca, świadczy to o nienaturalnym profilu linków.

Wyższy wskaźnik Trust Flow

Z tych dwóch wskaźników, TF (Trust Flow) jest ważniejszym do analizy stron internetowych niż CF (Citation Flow). Wysoka wartość TF wskazuje na jakościowe linki prowadzące do strony, podczas gdy zbyt wysoka wartość CF w stosunku do TF może oznaczać nienaturalny profil linków, co może negatywnie wpływać na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania oraz zwiększać ryzyko nałożenia kar od Google.

Wyższy wskaźnik Citation Flow

Citation Flow określa wartość linku na podstawie ich ilości, wysoka wartość CF w stosunku do TF może świadczyć więc o dużej liczbie backlinków słabej jakości, a nawet spamowych, które również mogą negatywnie wpływać na pozycjonowanie strony. Najlepiej, aby oba te wskaźniki były na podobnym poziomie. Warto dbać o balans między CF a TF. 

Jak sprawdzić Citation Flow oraz Trust Flow?

Jeśli chcesz sprawdzić poziom Citation Flow dla swojej strony internetowej, możesz skorzystać z narzędzia dostępnego na stronie majestic.com. Wystarczy wpisać adres URL swojej strony i przeprowadzić analizę, aby uzyskać informacje o wartości Citation Flow oraz Trust Flow. Dzięki tym metrykom będziesz mógł ocenić jakość i autorytet zewnętrzny swojej strony internetowej w kontekście innych stron w sieci.

wskaźnik CF agencji ks.pl
Wskaźnik Citation Flow oraz Trust Flow dla strony ks.pl

Jak poprawić wskaźnik Citation Flow?

Jak już wyżej wspomniałem Citation Flow określa wartość profilu linku na podstawie ilości linków przychodzących (backlinków), z którymi jest on powiązany, zamiast na ich jakości. Oto kilka sposób jak można poprawić ten wskaźnik:

  • Twórz unikalne i zoptymalizowane treści: dobry content może Ci pomóc w zdobywaniu wartościowych backlinków.
  • Zabiegaj o gościnne posty: Napisz gościnny artykuł na innym blogu oraz umieść w nim link do swojej strony;
  • Stawiaj na treści wizualne: infografiki, filmy i wiele innych atrakcyjnych treści, które zwiększą szanse na linkowanie do nich.

Ostatnia modyfikacja: 2023-05-19 13:14:16

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.8/5), głosów: 10
Ocena strony:
Senior Link Building Specialist
LinkedIn

Chcesz zarabiać więcej pozyskując klientów z Internetu? Skontaktuj się z nami!

Zamów bezpłatną ofertę

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top