Co to jest Domain Rating? - Definicja

Domain Rating (DR) - to wskaźnik wprowadzony przez narzędzie Ahrefs, który ocenia domenę pod względem ilości jak i jakości linków zewnętrznych prowadzących do witryny. Przyjmuje wartość od 0 do 100 - im wartość jest wyższa, tym mocniejszy profil linków danej domeny w porównaniu do innych witryn.

O czym mówi nam Domain Rating?

Domain Rating to metryka stworzona do oceny jakości profilu linków witryn. Jest to subiektywna ocena zaproponowana przez Ahrefs i nie należy jej utożsamiać z tym, jak faktycznie Google ocenia daną domenę i przekazywany przez nią, czy też do niej link juice. Trzeba mieć również na uwadze fakt, że wskaźnik ten jest podatny na manipulacje.

DR przyjmuje wartość od 0 do 100. Wartość "zero" oznacza to, że strona nie ma linków lub ma ich bardzo mało, bądź też pochodzą ze stron słabej jakości. Wyższy DR oznacza mocniejszy profil linków względem innych stron znajdujących się w bazie danych narzędzia. Warto zaznaczyć, że stron posiadających DR na poziomie 0–5 jest 146 455 043. Natomiast domeny z DR 81–85 jest zaledwie 7 368. Pokazuje to jak ciężko zdobyć większy wynik. Należy pamiętać, że wysoki wskaźnik DR, nie jest gwarantem większego ruchu.

Wskaźnik DR dla strony ks.pl

O czym warto pamiętać starając się o większy DR?

Powinniśmy działać tak, aby wskaźnik Domain Rating dla naszej strony był jak na największy. Pamiętaj o tym, że wzrost tego wskaźnika jest logarytmiczny, oznacza to, że​​ różnica między DR 64–67 jest znacznie większa niż między 22–27. Im wyższy poziom DR, tym trudniej będzie nam osiągnąć kolejny poziom. Ahrefs nie podaje dokładnego wzoru na wyliczenie wskaźnika DR, ale wprost informuje nas, że brane pod uwagę są następujące czynniki:

  • Linki nofollow nie zwiększają Domain Rating, liczą się tylko linki dofollow.
  • Przekazywana moc Domain Rating spada wraz z ilością linków wychodzących z danej Domeny. Im więcej linków prowadzi z domeny o silnym DR do innych stron, tym przekazywana moc jest mniejsza. Jeżeli dana strona ma DR 50, a linkuje do 500 innych domen, może się okazać, że w nieznacznym stopniu wpłynie na DR naszej strony
  • Jeżeli Domain Rating strony linkującej do Twojej strony się zwiększy, wpłynie to również pozytywnie na DR każdej witryny, do której linkuje.

Domain Rating jest bardzo przydatnym wskaźnikiem w procesie Link Buildingu. Jest jedną z kluczowych metryk pozwalających określić jakość profilu linków domeny. W procesie budowanie linków bierze się pod uwagę również takie wskaźniki jak: URL Rating (UR), Domain Authority (DA), Citation Flow (CF) oraz Trust Flow (TF).

Ostatnia aktualizacja: 11 czerwca 2024

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.8/5), głosów: 17
Ocena strony:
Senior Link Building Specialist
LinkedIn

Pozyskuj klientów online i zwiększaj zyski dzięki reklamie w Internecie!

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top