Co to jest Domain Authority - Definicja

Domain Authority (DA, Autorytet Domeny) - to parametr wprowadzony przez firmę Moz. Wskaźnik ten przewiduje, jak prawdopodobne jest to, że witryna znajdzie się na stronach wyników wyszukiwania (SERP). Przyjmuje wartość od 0 do 100, przy czym wyższe wartości odpowiadają większemu prawdopodobieństwu znalezienia się w wynikach wyszukiwania Google.

Co to jest domain authority

Jak zwiększyć Autorytet Domeny?

Firma MOZ nie udostępnia publicznie swojego algorytmu, wiemy jedynie, że aby poprawić wskaźnik Domain Authority, należy zadbać o profil linków przychodzących do strony WWW oraz poprawić ogólne SEO witryny.

Warto pamiętać, że wynik Domain Authority podobnie jak Domain Rating (DR) jest wskaźnikiem logarytmicznym, oznacza to, że​​ różnica między DR 55-57 jest znacznie większa niż między 22-27. Im wyższy poziom DA, tym trudniej będzie nam osiągnąć kolejny poziom. Obok DA często wymieniany jest również parametr Page Authority, jest to wskaźnik konkurencyjności danej podstrony.

Wskaźnik DA dla strony Ks.pl

Jak sprawdzić Domain Authority?

Istnieje kilka narzędzi, którymi możemy sprawdzić wynik DA. Najlepiej używać do tego narzędzi udostępnionych przez MOZ. Na ich stronie (moz.com/domain-analysis) mamy dostęp do darmowego narzędzia do audytu strony. Możemy również pobrać MozBar — bezpłatnie rozszerzenie do przeglądarki Chrome.

Domain Authority jest bardzo przydatnym wskaźnikiem w branży SEO obok takich wskaźników jak: URL Rating (UR), Domain Rating (DR), Citation Flow (CF) oraz Trust Flow (TF).

Ostatnia aktualizacja: 11 czerwca 2024

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.7/5), głosów: 17
Ocena strony:
Senior Link Building Specialist
LinkedIn

Pozyskuj klientów online i zwiększaj zyski dzięki reklamie w Internecie!

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
​​
Go Top