Co to jest Google PageSpeed Insights - Definicja

Google PageSpeed Insight to narzędzie do oceny wydajności stron internetowych. Za pomocą narzędzia sprawdzisz m.in. czy optymalizacja strony internetowej jest wystarczająca pod kątem szybkości ładowania.

Czym jest PageSpeed Insights?

Co sprawdza Google PageSpeed Insights?

Google PageSpeed Insights analizuje wiele czynników w witrynie, w tym rozmiar plików, szybkość ładowania, optymalizację obrazów, kodowanie strony, a także wykorzystanie pamięci podręcznej przeglądarki i serwera.

Wyniki oceny są przedstawione w formie raportu, który zawiera ocenę wydajności strony na urządzeniach mobilnych i desktopowych oraz zalecenia usprawnień, które wpłyną na szybkość ładowania strony internetowej.

Obszary sprawdzane w narzędziu PageSpeed Insights

Podczas analizy strony przez Google Page Speed Insights można zidentyfikować problemy związane z wydajnością strony internetowej i wprowadzić odpowiednie zmiany, które pozytywnie wpłyną na doświadczenie użytkowników (UX - User Experience) i pozycję w wynikach wyszukiwania.

W trakcie optymalizacji odpowiednie narzędzia pozwolą przyspieszyć stronę internetową poprzez np. umożliwienie optymalizacji plików graficznych. Oznacza to, że obrazy będą ładowane szybciej, a co za tym idzie również cała strona.

Wydajność strony zmierzona w PageSpeed Insights

Wprowadzenie poprawek do kodu HTML na stronie WWW czy skryptów JavaScript nie zawsze poprawia wydajność serwisu i podnosi punktację. Zdarza się, że powodem niskiego wyniku w Google PageSpeed Insights jest serwer, który w znacznym stopniu ogranicza szybkość, z jaką dane są przesyłane do przeglądarki.

Dzięki integracji narzędzia z Google Lighthouse można także sprawdzić stronę pod kątem przystosowania do silników wyszukiwarek, dostosowania do użytkowników z niepełnosprawnościami czy spełnienia przez witrynę dobrych praktyk.

Ostatnia modyfikacja: 2023-05-19 14:10:09

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.6/5), głosów: 10
Ocena strony:
Senior Web Developer
LinkedIn

Chcesz zarabiać więcej pozyskując klientów z Internetu? Skontaktuj się z nami!

Zamów bezpłatną ofertę

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top