Co to jest prędkość strony - Definicja

Prędkość strony - to termin używany w marketingu internetowym i oznacza on czas od momentu kliknięcia w adres URL strony do jej pełnego załadowania się. Szybkość ładowania strony jest zależna przede wszystkim od serwera, kodu HTML oraz użytych zdjęć.

Czym jest szybkość strony?

Jak wykonać test szybkości strony internetowej?

Aby sprawdzić szybkość wczytywania strony i wykryć elementy, które zwiększają czas ładowania stron internetowych, polecamy narzędzie od Google, którym jest PageSpeed Insights. Narzędzie to pozwala sprawdzić szybkość strony osobno dla urządzeń mobilnych i osobno dla stacjonarnych. Zawarte są w nim sugestie dotyczące ulepszenia i optymalizacji strony.

Aby wykonać test prędkości:

  • Otwórz stronę Google PageSpeed Insights.
  • Wpisz adres URL Twojej strony internetowej.
  • Kliknij „analizuj”.
  • Sprawdź, które elementy wpływają na czas ładowania strony.

Lista polecanych narzędzi do analizy prędkości strony

  • PageSpeed Insights - analiza wybranego adresu URL. Za pomocą narzędzia otrzymujemy osobną analizę na urządzeniach mobilnych i osobną na stacjonarnych.
  • SERP Analyzer - analiza top 47 witryn na dane słowo kluczowe. Narzędzie oprócz czasu ładowania strony pokazuje również czasy TTFB konkurencji.
  • Google Search Console - analiza wszystkich podstron w obrębie domeny.
  • GTmetrix - spora analiza jednego adresu URL.
  • Google Analytics - analiza każdego adresu URL w obrębie danej witryny internetowej.
  • Lighthouse - podobna analiza jak w przypadku PageSpeed Insights, ale tutaj mamy znacznie więcej informacji. Dodatkowo program pokazuje też najlepsze praktyki, dostosowanie pod kątem SEO, dostępność itd.

Ostatnia modyfikacja: 2023-05-19 14:12:19

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.8/5), głosów: 75
Ocena strony:
CEO w Localo
LinkedIn

Chcesz zarabiać więcej pozyskując klientów z Internetu? Skontaktuj się z nami!

Zamów bezpłatną ofertę

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top