Co to jest RWD? - Definicja

RWD (ang. Responsive Web Design) - to technologia projektowania responsywnych stron internetowych, które automatycznie dostosowują się do rozdzielczości ekranu, na którym aktualnie są wyświetlane.

Co to jest RWD?

Responsive Web Design

Strona internetowa zaprojektowana w technologii RWD (Responsive Web Design) wygląda dobrze, jest intuicyjna oraz łatwa w obsłudze na różnych ekranach: Telewizorach 4K, monitorze komputera oraz różnych urządzeniach mobilnych np. na ekranie smartfonów i tabletach. Jest to podstawowa różnica pomiędzy tradycyjną a responsywną stroną internetową.

Strona responsywna dzięki układowi i rozmieszczeniu elementów zapewnia użytkownikowi przyjemne i funkcjonalne korzystanie bez względu na to, z jakiego urządzenia korzysta. Natomiast strony nieresponsywne na wszystkich urządzeniach wyglądają tak samo. Co powoduje znacznie utrudnione korzystanie z nich. W naszej Agencji wszystkie strony internetowy, sklepy oraz serwisy projektujemy w technologii RWD.

Responsive Web Design

Podstawowe zalety stron RWD

  • Czytelność i przejrzystość - strona nie sprawia problemów użytkownikom w korzystaniu na wielu urządzeniach, dodatkowo jest równie atrakcyjna na monitorze jak i smartfonie.
  • Pozycjonowanie w Google - technologia RWD obecnie jest wspierana przez wyszukiwarki internetowe. Strony te zajmują wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania niż strony nieresponsywne.
  • Dostępność - strona jest dostępna na wszystkich urządzeniach, co sprawi że dotrze do niej większa ilość użytkowników - naszych potencjalnych klientów.
  • Niższy koszt utrzymania - strony internetowe wykonane przy użyciu RWD są zdecydowanie tańsze w utrzymaniu niż strona w wersji stacjonarnej i mobilnej.

Jak sprawdzić, czy strona internetowa jest responsywna?

Podstawowym i najprostszym sposobem sprawdzenia responsywności danej strony jest zmiana rozmiaru okna przeglądarki swojego komputera. Automatyczne dopasowywanie się poszczególnych elementów naszej strony do rozmiaru okna będzie świadczył o tym, że nasza witryna została zaprojektowana zgodnie z technologią RWD, czyli jest responsywna.

Ostatnia modyfikacja: 2023-05-19 14:22:06

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.3/5), głosów: 3
Ocena strony:
Senior Graphic Designer
LinkedIn

Chcesz zarabiać więcej pozyskując klientów z Internetu? Skontaktuj się z nami!

Zamów bezpłatną ofertę

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top