Co to jest Bing - Definicja

Bing to wyszukiwarka internetowa powstała w wyniku ewolucji MSN Search i Windows Live Search. Wyszukiwarka najpierw nazywała się Live Search, następnie Bing, a teraz Microsoft Bing. Microsoft Bing stanowi obecnie największą konkurencję dla wyszukiwarki Google.

Wyszukiwarka Bing ma za zadanie pomóc użytkownikom znaleźć wiarygodne i użyteczne informacje na dowolny temat.

Co to jest bing

Jak działa Bing?

Bing działa podobnie jak inne wyszukiwarki, wyszukuje informacje potrzebne użytkownikowi.

Wyszukiwarka Bing

Bing na stronie głównej ma pole, zwane paskiem wyszukiwania, w które należy wpisać szukane hasło. W menu Binga można znaleźć podobne elementy jak w wyszukiwarce Google, czyli „obrazy”, „video”, „wiadomości”, „mapy” czy „zakupy”. Nowością w porównaniu z Google jest element „czaty”, który dostępny jest tylko w nowej wersji usługi Bing. W ofercie usług wyszukiwarki Bing znajdują się jeszcze:

  • Bing Health (zdrowie) — to funkcja, dzięki której użytkownicy mają łatwy dostęp do informacji związanych ze zdrowiem.
  • Bing Images (obrazy) — to funkcja, dzięki której użytkownik może wyszukać obrazy.
  • Bing Local (wyszukiwanie lokalne) — dzięki tej funkcji można wyszukiwać informacje o lokalnych przedsiębiorstwach i usługach.
  • Bing Maps (Mapy) — to funkcja, którą oferuje wyszukiwarka Microsoft Bing. Mapy Binga oferują wyświetlanie się map, zdjęć, miejscowości, dróg, a także wysokiej jakości zdjęcia z lotu ptaka (Bird's Eye).
  • Bing News (wiadomości) — w funkcji wiadomości Bing wyświetla różnego rodzaju wiadomości i nowości w zależności od zapytania.
  • Bing Shopping (produkty i sklepy) — ta funkcja umożliwia użytkownikom szukanie w przeglądarce internetowej sklepów i produktów.
  • Bing Translator (tłumacz) — umożliwia tłumaczenie tekstu lub strony z jednego języka obcego na drugi.
  • Bing Travel (podróże) - dzięki tej funkcji użytkownicy mają możliwość wyszukiwania lotów i hoteli, dopasowując opłacalne i dostępne terminy.
  • Bing Videos (filmy) — ta funkcja umożliwia oglądanie filmików wideo z różnych witryn, bez konieczności opuszczania przeglądarki.
  • xRank — dzięki tej funkcji możliwe jest wyszukiwanie celebrytów oraz przeczytanie ich krótkiej biografii.

Co jeszcze oferuje Bing?

Bing Czat to nowość, powstała w wyniku połączenia z technologią Chat GPT. Jest to pewnego rodzaju internetowy asystent, który przeszukuje internet, aby udzielić użytkownikowi jak najcelniejszych informacji i możliwie skrócić czas wyszukiwania informacji. Istotnym elementem Czatu Bing jest możliwość wyboru stylu konwersacji (moc kreatywności, zrównoważony, precyzyjny). Bing Czat daje wiele możliwości, można wykorzystać go do wyszukiwania informacji, generowania treści kreatywnych, a także po prostu do zwykłej konwersacji.

Bing Ads to usługi reklamowe pozwalające firmom na promowanie w wynikach wyszukiwania Bing, Yahoo! oraz AOL. Bing Ads oferowane jest przez Microsoft, ma mniejszą konkurencję i niższy koszt pojedynczego kliknięcia (ang. Cost Per Click, CPC), dodatkowo zapewnia dokładniejszą kontrolę na poziomie grupy reklam i kampanii, a także umożliwia przypisanie kampanii do różnych stref czasowych.

Ostatnia aktualizacja: 11 czerwca 2024

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.7/5), głosów: 19
Ocena strony:
Google Business Profile Specialist
LinkedIn

Pozyskuj klientów online i zwiększaj zyski dzięki reklamie w Internecie!

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top