Co to jest SWL - Definicja

SWL (System Wymiany Linków) - to platforma, umożliwiająca w bardzo szybki i zautomatyzowany sposób pozyskanie dużej ilości linków prowadzących do danej witryny z bazy tysięcy podstron witryn zrzeszonych w danym systemie.

Co to jest SWL?

Sposób działania

Korzystanie z platform SWL jest płatne. Wymiana linków przebiega w sposób automatyczny. Linki umieszczane są przez system na specjalnie przygotowanych do tego celu stronach widniejących w bazie platformy. Są to zazwyczaj niskiej jakości presell pages - strony w wyniku tworzenia wielu subdomem w obrębie jednej domeny, na których umieszczane są bezwartościowe treści, a z nich powstają linki. Teksty, które wykorzystują SWL-e zazwyczaj powstają w oparciu o synonimizatory i nie wnoszą żadnych wartości merytorycznych. Linki pozyskane na takich stronach umieszczane są nie w treści artykułów a zazwyczaj w stopce lub innym specjalnie wyselekcjonowanym miejscu jak pasek boczny.

Korzyści i konsekwencje działań

Systemy wymiany linków są bardzo ryzykownym działaniem, które umożliwia uzyskanie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwarki. Google takie działania traktuje jako nienaturalne sposoby ingerencji w profil linków, za co grozi nałożenie kary w postaci filtra całej witryny lub wybranych podstron. Korzystanie z takiego systemu często jest wykorzystywane jako wspomaganie zaplecza SEO. W Polsce najpopularniejsze systemy to: Statlink, LinkTak.

Ostatnia modyfikacja: 2020-10-22 09:46:13

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.9/5), głosów: 63
Ocena strony:
Senior Link Building Specialist
LinkedIn

Chcesz zarabiać więcej pozyskując klientów z Internetu? Skontaktuj się z nami!

Zamów bezpłatną ofertę

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top