Co to jest SWL - Definicja

SWL (System Wymiany Linków) - to platforma, umożliwiająca w bardzo szybki i zautomatyzowany sposób pozyskanie dużej ilości linków prowadzących do danej witryny z bazy tysięcy podstron witryn zrzeszonych w danym systemie.

Co to jest SWL?

Sposób działania

Korzystanie z platform SWL jest płatne. Wymiana linków przebiega w sposób automatyczny. Linki umieszczane są przez system na specjalnie przygotowanych do tego celu stronach widniejących w bazie platformy. Są to zazwyczaj niskiej jakości presell pages - strony w wyniku tworzenia wielu subdomem w obrębie jednej domeny, na których umieszczane są bezwartościowe treści, a z nich powstają linki. Teksty, które wykorzystują SWL-e zazwyczaj powstają w oparciu o synonimizatory i nie wnoszą żadnych wartości merytorycznych. Linki pozyskane na takich stronach umieszczane są nie w treści artykułów a zazwyczaj w stopce lub innym specjalnie wyselekcjonowanym miejscu jak pasek boczny.

Korzyści i konsekwencje działań

Systemy wymiany linków są bardzo ryzykownym działaniem, które umożliwia uzyskanie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwarki. Google takie działania traktuje jako nienaturalne sposoby ingerencji w profil linków, za co grozi nałożenie kary w postaci filtra całej witryny lub wybranych podstron. Korzystanie z takiego systemu często jest wykorzystywane jako wspomaganie zaplecza SEO. W Polsce najpopularniejsze systemy to: Statlink, LinkTak.

Ostatnia modyfikacja: 2020-10-22 09:46:13

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4,9/5), głosów: 63
Ocena strony:
Specjalista ds. Link Buildingu
LinkedIn
Go Top