Czym jest Google Discover - Definicja

Google Discover to usługa firmy Google, które prezentuje użytkownikowi spersonalizowane treści na podstawie jego zainteresowań, historii przeglądania i innych czynników. W zależności od preferencji użytkownika może wyświetlać artykuły, wiadomości, filmy, infografiki, wyniki sportowe, pogodę i wiele innych informacji.

Google Discover jest dostępny tylko dla użytkowników, którzy zalogowali się na swoje konto Google. Karty Discover wyświetlają się na stronie głównej Google na urządzeniach mobilnych, a także w aplikacji Google na urządzeniach mobilnych i na pulpicie.

Czym jest Google Discover?

Jak włączyć Google Discover?

Korzystanie z Google Discover jest możliwe jeśli w smartfonie zainstalowana jest aplikacja Google. Aby korzystać z tej funkcji, należy upewnić się, że opcja „Aktywność w internecie i aplikacjach” jest włączona w ustawieniach aplikacji Google. Opcja ta, umożliwia zbieranie informacji o aktywności użytkownika i personalizację wyświetlanych treści.

Użytkownicy mogą skorzystać z usługi karty Discover w następujących miejscach:

  • w aplikacji Google,
  • w przeglądarce na urządzeniach z systemem Android,
  • na wybranych urządzeniach, wystarczy przesunąć palcem w prawo na ekranie głównym.

Jak wyłączyć Google Discover?

Usługę Discover można wyłączyć, otwierając aplikację Google na tablecie lub smartfonie. Następnie w prawym rogu należy przejść w zdjęcie profilowe, wybrać Ustawienia. W kolejnym kroku wybieramy Ogólne. Pojawi się opcja o nazwie Discover, która posiada opcję wyłączenia.

Jak znaleźć się w usłudze Discover?

Jeśli chcemy wyświetlić artykuły w Google Discover, strona internetowa musi być zoptymalizowana pod kątem SEO i dostarczać wartościowych treści, które przyciągną uwagę użytkowników. Google Discover to narzędzie, które działa na zasadzie rekomendacji treści, więc nie ma gwarancji, że przygotowane treści się w nim pojawią.

Publikowane materiały muszą być zgodne z polityką treści ustaloną przez Google i nie mogą naruszać zasad wyszukiwarki Google.

Jak sprawdzić ruch z Google Discover generowany przez naszą stronę?

Informację na temat ruchu z Google Discover można znaleźć w Google Search Console (sekcja Skuteczność). Dzięki temu narzędziu właściciele stron internetowych mogą lepiej monitorować i optymalizować wydajność swojej witryny.

Ostatnia aktualizacja: 12 czerwca 2024

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.7/5), głosów: 20
Ocena strony:
Team Leader Google Ads
LinkedIn

Pozyskuj klientów online i zwiększaj zyski dzięki reklamie w Internecie!

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top