Kim są Lokalni Przewodnicy Google - Definicja

Lokalni Przewodnicy Google (ang. Google Local Guides) - to społeczność powołana przez Google, której głównym celem jest udoskonalanie Map Google. Dodają opinie, weryfikują informacje oraz dzielą się doświadczeniami w Mapach Google, a w zamian otrzymują punkty, plakietki i wiele innych korzyści.

kim są lokalni przewodnicy?

Co robią lokalni przewodnicy?

Jak już wyżej wspomniałam, do głównych zadań programu należy ulepszanie Google Maps poprzez umieszczanie rzetelnych i wiarygodnych informacji w mapach. Są za to wynagradzani punktami i plakietkami, których potrzebują, aby uzyskać wyższy poziom lokalnego przewodnika. Program pozwala na:

  • odpowiedzi na pytania,
  • dodawanie zdjęć i filmów,
  • umieszczanie recenzji,
  • oceny firmy,
  • zamieszczanie list ulubionych miejsc,
  • weryfikację informacji.

A więc Lokalni Przewodnicy Google dbają o prawidłowość danych umieszczanych przez innych użytkowników map, a dzięki temu ułatwiają innym korzystanie z nich.

Dodatkowo użytkownicy uczestniczący w społeczności, mogą poznawać innych Lokalnych Przewodników oraz wymieniać się z nimi doświadczeniami na dedykowanym forum.

Lokalny przewodnik - dołączenie do programu.
Lokalny przewodnik - dołączenie do programu.

Lokalny przewodnik - jak włączyć?

Aby zostać lokalnym przewodnikiem? Wystarczy posiadać aktywne konto Google oraz mieć ukończone 18 lat. Należy zalogować się na stronę programu i uzupełnić wymagane pola - gotowe, można działać!

Korzyści bycia Lokalnym Przewodnikiem Google

Program Lokalnych Przewodników wiąże się z wieloma korzyściami, jak chociażby możliwość wcześniejszego testowania nowych funkcji czy zmian. Do benefitów z pewnością można zaliczyć również otrzymanie zaproszeń na eventy mające miejsce w pobliżu zamieszkania lokalnego przewodnika, a także większy autorytet w Google. Z pewnością nie obędzie się także bez satysfakcji, związanej z faktem, że pomogło się innym!

Chcesz dowiedzieć się jak zostać Lokalnym Przewodnikiem Google? Jak zmodyfikować informacje firm mających lokalizację w Google Moja Firma oraz zdobyć większą ilość punktów w Mapach Google? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu o lokalnych przewodnikach. Zapraszamy do lektury.

Ostatnia modyfikacja: 2021-04-15 09:14:20

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4,9/5), głosów: 74
Ocena strony:
Specjalista ds. Google Maps
LinkedIn
Go Top