Czym jest Wirtualny Spacer Google - Definicja

Wirtualny Spacer Google (ang. Google Maps Virtual Tour) - to nic innego jak spacer Google Street View, z tą różnicą, że nie odbywa się po ulicy, a we wnętrzu budynku. Takie wirtualne spacery coraz częściej pojawiają się na Mapach Google z budynków użyteczności publicznej. Wykorzystanie wirtualnego spaceru jest bardzo dobrym sposobem na wyróżnienie naszej Wizytówki Google.

Czym jest Wirtualny Spacer Google?

Wirtualny Spacer - a Wizytówka Google

Wirtualny Spacer wykonany w naszej firmie, zostaje umieszczony na Wizytówce Google. Pokazuje się obok naszych zdjęć. Daje to możliwość potencjalnemu klientowi na odwiedzenie naszego biura, sklepu, restauracji, jeszcze przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z naszej oferty.

Otwierając taki wirtualny spacer, mamy możliwość rozglądania się w pomieszczeniach o 360 stopni, przechodzeniu do kolejnych pomieszczeń czy korytarzy.

Google zawsze promuje Wizytówki oraz firmy, które posiadają materiały wysokiej jakości. Biorąc pod uwagę pozycjonowanie naszej firmy w Mapach Google, wybór wirtualnego spaceru zapewne pomoże nam w zdobyciu wyższych pozycji.

Według badań, wizytówki posiadające zdjęcia oraz wirtualny spacer dwukrotnie częściej wzbudzają zainteresowanie użytkowników.

Wirtualny Spacer Google
Wirtualny Spacer Google

Taki spacer w bardzo łatwy sposób możemy zaimplementować na swojej stronie internetowej.

Rekomendowany fotograf Google Street View

Jak wykonać wirtualny spacer?

Kiedy już zdecydujemy się na wykonanie wirtualnego spaceru po naszej firmie, mamy dwie opcje wyboru fotografa do wykonania zdjęć sferycznych. Pierwszą jest wyszukanie fotografa, który takie zdjęcia wykona dla nas. Drugą - znacznie lepszą - jest wybór fotografa rekomendowanego przez Google.

Warto zaznaczyć, że fotograf, który posiada rekomendacje Google, nie jest ich pracownikiem. Rekomendowani fotografowie Google Street View to osoby które:

  • zamieściły co najmniej 50 zdjęć sferycznych zatwierdzonych i umieszczonych w Google Maps,
  • uzyskały plakietkę Rekomendowani w programie Street View,
  • znajdują się w wykazie specjalistów do wynajęcia,
  • mogą się promować z wykorzystaniem marki Rekomendowani.

Wybierając rekomendowanego fotografa, mamy pewność, że powierzamy wykonanie wirtualnej wycieczki osobie, która posiada doświadczenie w tej dziedzinie i wykonała już poprawnie takie zlecenia.

Ostatnia aktualizacja: 12 czerwca 2024

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.7/5), głosów: 67
Ocena strony:
Senior Google Business Profile Specialist
LinkedIn

Pozyskuj klientów online i zwiększaj zyski dzięki reklamie w Internecie!

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top