Co to jest Screaming Frog - Definicja

Screaming Frog - to rozbudowany crawler stron internetowych, umożliwiający analizę czynników on-site wybranej witryny. Program komputerowy na urządzenia z system Windows, MacOS oraz Ubuntu. Screaming frog dostępny jest zarówno w wersji darmowej z ograniczeniem do 500 crawlowanych stron jak i wersji abonamentowej bez żadnych limitów.

Co to jest Screaming Frog?

Do czego wykorzystywany jest Screaming Frog?

SEO spider wykorzystywany jest w głównej mierze podczas technicznej optymalizacji strony internetowej. Podczas skanowania witryny zbiera on szereg informacji z każdej analizowanej przez niego witryny. Do najważniejszych z nich należą przede wszystkim:

  • adresy url stron,
  • kody odpowiedzi serwera (np 200, 30X czy 404 czy łańcuchy przekierowań),
  • meta dane (title, description oraz keyword),
  • dyrektywy w pliku robots.txt, meta-robots czy X-robots-tag ( zasoby zablokowane dla robotów, noindex, nofollow czy linki kanoniczne,
  • protokół (http i https).

Screaming Frog w łatwy i szybki sposób pozwala na dodatkową integrację z narzędziami, pozwalając na jeszcze dokładniejszą analizę skanowanej strony. W celu uzyskania większej ilości danych, program możemy połączyć z Google Analytics, Google Search Console oraz PSI (PageSpeed Insights)

Dlaczego warto skorzystać z Screaming Frog SEO Spider?

Screaming Frog pozwala specjaliście SEO na stworzenie rozbudowanej analizy on-site . Narzędzie wykorzystywane jest jednakowo do analizy niewielkich serwisów, średnich portali czy wielkich sklepów internetowych. Program pozwala na wizualizowanie struktury zeskanowanej strony. Spider Tool pozwala na skanowanie w trzech trybach:

Spider - Podajemy adres strony, która ma zostać przeskanowana, a robot przechodzi po całej jej zawartości.

List - Wklejamy wyłącznie adresy stron, które nas interesują. Robot może poruszać się w obrębie adresów podanych np. w sitemapie strony.

SERP - Pozwala na przesłanie pliku z meta title i meta description. Pozwala nam to na określenie czy posiadają one odpowiednią długość znaków i szerokość pikseli. Tryb ten warto wykorzystać przed zmianą meta danych na optymalizowanej stronie.

Ostatnia modyfikacja: 2021-05-07 14:11:44

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4,9/5), głosów: 62
Ocena strony:
Starszy specjalista SEO
LinkedIn
Go Top