Co to jest Copywriting - Definicja

Copywriting - to tworzenie wysokiej jakości, unikalnych i kreatywnych tekstów. Pojęcie to jest dosyć szerokie, zawiera w sobie: web copywriting (copywriting internetowy), content copywriting oraz copywriting seo. Zadaniem Copywritera jest pisanie tekstów na dany temat, znajdujących zastosowanie między innymi w pozycjonowaniu stron internetowych.

Co to jest copywriting

Kim jest copywriter?

Copywriter to osoba zajmująca się tworzeniem tekstów marketingowych, w tym:

  • artykułów, poradników, webinarów, podcastów, video, raportów (content marketing),
  • haseł reklamowych,
  • scenariuszy spotów,
  • ofert sprzedażowych,
  • treści stosowanych w Linkbuildingu,
  • treści z zastosowaniem w social media,
  • teksty na strony internetowe,
  • teksty na banery, ulotki i broszury.

SEO copywriting, wymaga od specjalisty systematycznego poszerzania wiedzy. Dobry copywriter seo zobowiązany jest do rzetelnego wykonywania obowiązków, a także nieustannego poszerzania swojej wiedzy i stosowania się do aktualnych wytycznych i algorytmów Google. Działania seo copywritingu powinny zostać oparte na profesjonalnym researchu, prawidłowym zastosowaniu słów kluczowych i dostosowaniu treści do wytycznych Google. Tylko w ten sposób specjalista jest w stanie pisać atrakcyjne treści SEO.

Content writing to tworzenie treści z przeznaczeniem na strony internetowe, blogi tematyczne, oferty produktowe oraz mailingi.

Ghost writing - tworzenie treści na zlecenie konkretnej osoby lub firmy. Autor tworząc tekst ma świadomość, że robi to na zlecenie innych osób i oddaje do niego pełne prawo. Pod stworzonym dziełem podpisany zostaje nie autor tekstu a osoba zlecająca.

Ostatnia modyfikacja: 2024-02-21 13:18:28

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.8/5), głosów: 95
Ocena strony:
Head of Content Marketing
LinkedIn

Chcesz zarabiać więcej pozyskując klientów z Internetu? Skontaktuj się z nami!

Zamów bezpłatną ofertę

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top