Co to jest słowo kluczowe SEO - Definicja

Słowa kluczowe (ang. Keywords) - to słowa składające się od jednego do nawet kilku słów, które są wpisywane i wyszukiwane przez użytkowników w wyszukiwarce internetowej. Frazy kluczowe dzielą się na słowo główne oraz Long Tail i są bardzo ważne podczas pozycjonowania strony w wynikach wyszukiwania, oraz reklam Google Ads.

Co to są słowa kluczowe?

Różnice pomiędzy słowami głównymi a Long Tail oraz przykłady fraz kluczowych

Fraza kluczowa główna (ang. Head Keywords) - jest wyrazem, na który składa się jedno lub dwa słowa. Frazy te są najczęściej wyszukiwane, w kwestii pozycjonowania są najtrudniejsze, ale ich zakres tematyczny może być bardzo ogólny.

Przykłady głównych słów kluczowych

  • Dorabianie kluczy
  • CNC
  • Architekt
  • Tłumaczenia przysięgłe
  • Części jaguar

Kluczowe słowa długiego ogona (ang. Long Tail) - fraza ta składa się z minimum trzech słów. W przeciwieństwie do frazy głównej nie jest tak konkurencyjna, jest łatwiejsza w pozycjonowaniu, bardziej szczegółowa, ale też mniej popularna i rzadziej wyszukiwana.

Przykłady fraz Long Tail

  • Dorabianie kluczy samochodowych Łódź
  • Obróbka CNC Kraków
  • Architekt wnętrz Poznań
  • Tłumaczenia przysięgłe niemiecki Warszawa
  • Części jaguar S type

Jak dobrać słowa kluczowe oraz jakich narzędzi używać do analizy.

Chcąc wykonać analizę na słowa kluczowe za pomocą narzędzi, trafisz na mnóstwo programów, które oferują lepsze lub gorsze analizy.

Poniżej przedstawiamy listę darmowych i płatnych narzędzi do analizy słów kluczowych, które według nas są najlepsze:

Darmowe

Oczywiście nie każde słowo kluczowe, które będzie wydawało się ok, będzie dobre do pozycjonowania czy też do reklam w Google Ads, ale te narzędzia nam tego wprost nie powiedzą, dlatego sugerujemy przeczytać o tym, jak dobrać słowa kluczowe.

Ostatnia aktualizacja: 12 czerwca 2024

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(4.8/5), głosów: 100
Ocena strony:
Head New Business Specialist
LinkedIn

Pozyskuj klientów online i zwiększaj zyski dzięki reklamie w Internecie!

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top