Co to jest WooCommerce - Definicja

WooCommerce jest to prosta w dostosowaniu, open-source'owa wtyczka e-commerce napisana specjalnie dla CMS WordPress. Pozwala ona szybko uruchomić własny sklep internetowy i zacząć sprzedaż przez Internet bez konieczności znajomości zaawansowanych języków programowania.

Sklep Internetowy WooCommerce jest uniwersalny i odpowiedni dla wielu branży e-commerce.

Co to jest woocommerce?

WordPress początkiem Twojego sklepu internetowego WooCommerce

Posiadając stronę WWW opartą o WordPress'a, możesz skorzystać z darmowego rozwiązania, jakim jest platforma WooCommerce.

W pierwszej kolejności wystarczy, że zainstalujesz wtyczkę WooCommerce oraz skonfigurujesz podstawowe informacje. Instalacja WooCommerce w większości przypadków nie wymaga żadnych zaawansowanych technik.

WooCommerce pozwala sprzedawać różne typy produktów w sklepie internetowym, nie tylko produkty fizyczne. Umożliwia on również sprzedaż produktów wirtualnych czy usług afiliacyjnych.

Chcesz zaoferować Klientom coś więcej? System WooCommerce Ci w tym pomoże.

Właściciel ma pełną kontrolę nad swoim sklepem WooCommerce i może decydować, jaki ma być jego wygląd. Dostępne są różne projekty graficzne (tzw. szablony) oraz dodatkowe wtyczki pozwalające dostosować sklep do swoich potrzeb.

Jakie podstawowe funkcjonalności posiada sklep WooCommerce?

Za pomocą przejrzystego panelu administracyjnego możesz dodać produkty, wyróżnić nowe produkty czy bestsellery. W wygodny sposób pogrupujesz je w odpowiednie kategorie, które ułatwią ich późniejsze znalezienie przez użytkowników.

Inną podstawową funkcjonalnością sklepów internetowych e-commerce jest również zarządzanie stanami magazynowymi. Na bieżąco możesz obserwować i uzupełniać stan magazynowy, dzięki czemu zaoszczędzisz cenny czas, a także będziesz miał pewność, że nie zawiedziesz swoich klientów, a zamówiony produkt zostanie dostarczony na czas. Plugin pozwala także w łatwy sposób przeprowadzić zwrot produktu oraz umożliwia zarządzanie zamówieniami i produktami.

W sklepie WooCommerce użytkownik ma możliwość sprawdzenia, jak bogata jest Twoja baza produktów. Z kolei integracja z różnymi platformami płatności, pozwoli mu na wybór wygodnego sposobu zapłaty za zamówione produkty lub usługi.

Jakie są zalety sklepu WooCommerce?

Do głównych zalet sklepu osadzonego na tej platformie zaliczyć możemy:

  • darmowe i otwarte rozwiązanie,
  • prosta instalacja i łatwa obsługa,
  • panel w języku polskim,
  • ogromną liczbę wtycznej i integracji,
  • możliwość dostosowania szablonu do własnych potrzeb,
  • przyjazny dla SEO.

Ostatnia aktualizacja: 12 czerwca 2024

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?

(5/5), głosów: 12
Ocena strony:
Senior Web Developer
LinkedIn

Pozyskuj klientów online i zwiększaj zyski dzięki reklamie w Internecie!

Skontaktuj się z nami

Zamów bezpłatną wycenę!

(czytaj więcej) Na podstawie tej zgody będziemy mogli skontaktować się z Tobą za pośrednictwem np. telefonu czy poczty elektronicznej w celu obsługi przez nas twojego zapytania. Administratorem Twoich danych osobowych jest KS Sp. z o.o. Gorzyce 141, 38-230 Nowy Żmigród, NIP: 6852338589. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych (więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityka Prywatności). (zwiń)
Go Top